ZX Spectrum > HARDWARE

FDD3000 + gotek. Podłączenie i nagrywanie dyskietek.

(1/12) > >>

ramik:
Mam prośbe o wyjaśnienie jak użyc goteka do nagrania dyskietek na stacji FDD3000.

1.Moze najpierw jak go  podlączyć do stacji FDD3000. Już wiem, że kabel bez przeplotu,  taki z PC do podlaczania stacji 5.25" i 3.5". Tylko, ze tam z przeplotem byl, moze ktos ma taki na zbyciu albo wie gdzie kupic bo w internetach slabo, wszystkie sa z przeplotem.

2.Druga sprawa to kwestia ustawień, rozumiem że gotek z automatu bedzie stacją A, a stacje B ze zworka na 2 zostawiam i rezystorami na plytce jako, ze jest na koncu tasmy  i powinno byc ok?

3.Ostatnie, soft. Czy na pendrive musi byc jakis loader? Jaki program do kopiowania najlpeiej uzyc i jakie obrazy (rozszerzenia) plikow moge kopiowac na dyskietki 3"? Dodam, ze goteka mam od amigi.

trojacek:
1. Kabel możesz nawet zrobić sam. Albo dołożyć takie gniazdo na piny do obecnej taśmy. Potrzebne owo gniazdo i imadło, plus trochę wyczucia.
2. Tak jest u mnie.
3. Pendrive z FAT16 lub FAT32, jeśli dobrze pamiętam. Wracasz obrazy dyskietek w formacie .dsk lub chyba też .img i to wszystko. Do kopiowania masz instrukcje TOS i kilka jako-takich programów, nawet w tutejszym archiwum.

ramik:
Super dziekuje, biore sie niebawem za testy  i pewnie  pytania sie pojawią też ;).

zaxon:
Jacek, ale ty chyba  masz wstawioną  moją wersje Goteka który ma wyświetlacz, enkokder i całkowicie inne firmware  :D

Więc jeśli chce sie wstawić zwykłego goteka to pierwsze co , trzeba by sie zorientować jaki firmware w nim siedzi teraz. I ewentualnie mu załadować darmowy  Flash Floppy firmware od Keira albo płatny HXC .. Potem dołożyć ten enkoder i wyświetlacz żeby widzieć co sie dzieje. NO chyba że już ma. ?
trojacek:
Zaxon,  tak, to gotek od Ciebie i uważam, że nie ma niczego lepszego do wsadzenia  w jego miejsce :)
Myślałem, że wszystkie tego typu emulatory fdd mają selektor i wyświetlacz.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej