ZX Spectrum > HARDWARE

Kilka pytań o hiszpański ZX+128.

<< < (2/5) > >>

perinoid:
@KWF: nie mam klawiatury chwilowo, czekam na membranę.

Wypaliłem diagrom od Alforda i zrobiłem na nim testy. Pierwszy przebieg na zimno - bez problemu. Drugi - błąd na jednym z banków, trzeci - błąd na dwóch bankach, czwarty i kolejne - wiesza się na teście banku 1 (0 przechodzi, na 1 się wiesza). Za to w trybie 48K, w którym nie ma bankowania, komp chodzi poprawnie nawet po nagrzaniu, jak już w trybie 128K się wywraca. Czy jest możliwe, że ULA się grzeje i to jest efekt? Nakleiłem na nią 3 radiatorki miedziane dedykowane do RPi ale to nie pomogło wiele. Generalnie - która kość odpowiada za bankowanie?

m0b:
Nie masz jakiegoś gumiaka, żeby tymczasowo przełożyć klawiaturę? Pewnie nie jest łatwo wybierać dodatkowe opcje ROMów diagnostycznych bez klawiatury i odpalasz tylko podstawowy test pamięci. O ile pamiętam DiagROM ma jakieś dodatkowe testy RAM, może on coś podpowie?

perinoid:
Wszystkie problemy udało się wyjaśnić. Problemy ze stabilnością wynikały z ULA - gdy się zagrzała, powodowała problemy. Żeby było ciekawiej, włożyłem ją do szaraka i tam działa poprawnie. Jednocześnie ULA z szaraka w tej płycie też hula bezproblemowo więc myślę, że tę sprawę mam ogarniętą. Przy okazji, po zamianie tej kości komputer zaczął poprawnie działać z Aimtekiem. Wypaliłem też sobie oryginalny ROM. Także elektrycznie mam wszystko załatwione.

Pozostały mi kwestie mechaniczne, czyli braki w obudowie.

zaxon:
Tiaa.

perinoid:
No dobra, dobra. Zaxon asystował dzielnie znosząc moje marudzenie. I on doradził swapa. Żeby nie było :-)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej