Autor Wątek: Obudowa "gumiak"  (Przeczytany 3498 razy)

Robert

  • *
  • Wiadomości: 10
  • Miejsce pobytu:
    Toruń
Obudowa "gumiak"
« dnia: 2022.05.14, 20:17:38 »
Szukam obudowy do klona "gumiaka".
Wiecie gdzie mogę zamówić?
 Zamówiłem już jedną kompletną 26 kwietnia na RETRORADIONICS ale ta strona chyba już nie działa cały czas status Awaiting Processing.
Czekać dalej czy kupować następną i gdzie ewentualnie?

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Obudowa "gumiak"
« Odpowiedź #1 dnia: 2022.05.14, 20:43:17 »
Zamówiłeś bezpośrednio od producenta  z Chin i to 26 kwietnia . Wystarczy poczekać tak z 2-3 miesiące. Normalna sprawa .  Następny nerwowy co myśli że budy do ZX Spectrum to na drzewach rosna ;) Możesz zamówic na Ebay, to też są budy od Djordie z Chin rozprowadzane przez resellerów.

Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Robert

  • *
  • Wiadomości: 10
  • Miejsce pobytu:
    Toruń
Odp: Obudowa "gumiak"
« Odpowiedź #2 dnia: 2022.05.14, 23:09:26 »
Ok dzięki za info. Rozjaśniłeś sprawę poczekam.

misiek2

  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Miejsce pobytu:
    lubelskie
Odp: Obudowa "gumiak"
« Odpowiedź #3 dnia: 2022.05.15, 00:54:43 »
Ja w Retroradionics kupiłem naście sztuk w okresie ponad 1 roku. Zwykle po dokonaniu zamówienia wysyłka następowała 2-3 dni po zakupie, w ciągu 2-4 tygodni trafiała do Polski i po tygodniu podróżowania po Polsce trafiała do mnie. Jednakże od lipca 2021 r. sytuacja zmieniła się na tyle, że paczki leżą u celników często dłużej niż sama podróż z Chin do Polski i czeka się w sumie ok. 2 miesięcy. Gorzej sprawa wygląda z obudowami dedykowanymi klonom. Ludzie w grupie na FB piszą, że czekają miesiącami na wysyłkę. Obudowy są docinane raz na jakiś czas. Mnie akurat trafiło się szybko jak zamawiałem do N-GO, bo na grupie pisano, że szykują się do docinania. Najkrótszy czas dostawy w moim przypadku to 2 tygodnie od zakupu do odbioru na poczcie (końcówka 2020 r.). Ostatnio czekałem ok. 8 tygodni (końcówka 2021 r.). Trudno powiedzieć jak wygląda to teraz. Znowu coś piszą o lockdownach w Chinach.     
ZX Spectrum 128+ (toastrack), Timex 2048, Just Speccy 128, Sizif 512, N-GO, Masakrator FM, Divide 5.7c, Divide 2k14, ZX-UNO 2mb, Amstrad CPC 464 + DDI3 z 512 kb ram

Robert

  • *
  • Wiadomości: 10
  • Miejsce pobytu:
    Toruń
Odp: Obudowa "gumiak"
« Odpowiedź #4 dnia: 2022.05.15, 19:56:01 »
Zamówiłem dociętą do Harlequina to teraz poczekam. Ale dobrze że wiem o co chodzi. Dzięki.

ArturM

  • **
  • Wiadomości: 81
  • Miejsce pobytu:
    GZM
Odp: Obudowa "gumiak"
« Odpowiedź #5 dnia: 2023.10.06, 13:11:10 »
Ja swoją obudowę do ZX Spectrum 48 w Retroradionics kupiłem w połowie września. Przez 4 dni nic się nie działo, tj. otrzymałem potwierdzenie zamówienia, ale dopiero po tym czasie pojawił się numer przesyłki. Śledzenie było dostępne 2 dni później. Paczka dość szybko wyleciała i wylądowała w kraju, gdzie dopiero po prawie 10 dniach zajęło się nią WER Warszawa. Na cle przebywała tylko 2 dni, bo poradzili sobie sami z odprawą bez pytań.

I tak mój Harlequin SMD rev H znalazł dziś nowy dom:

Łukasz Stilon

  • *
  • Wiadomości: 1
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: Obudowa "gumiak"
« Odpowiedź #6 dnia: 2024.02.02, 09:10:40 »
Założyłem miesiąc temu sklep w Polsce, w którym nowe obudowy od Djordje (Retroradionics) można już kupić u nas. Wysyłka do paczkomatu - na następny dzień jest u Ciebie.
https://shop.mumio.dev/Obudowa-ZX-Spectrum-48-kompletny-zestaw-CZARNA-p68