Autor Wątek: ZX Spectrum +2A Naprawa ?  (Przeczytany 12193 razy)

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: ZX Spectrum +2A Naprawa ?
« Odpowiedź #30 dnia: 2020.05.14, 10:32:04 »
Retro komputery to hobby dla cierpliwych.
Sama naprawa, to właściwie przyjemność. Problemem jest diagnostyka, która potrafi trwać i trwać.
Ale faktem jest, że osobę należy powiadomić ile +/- cała ta zabawa może potrwać.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: ZX Spectrum +2A Naprawa ?
« Odpowiedź #31 dnia: 2020.05.14, 10:56:01 »
W sensie koronawirusa? ;)
Hehehe. Właśnie, przecież w dzisiejszych czasach trzeba jeszcze doliczyć ze 2 tyg. na kwarantannę ZX ;)

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: ZX Spectrum +2A Naprawa ?
« Odpowiedź #32 dnia: 2020.05.14, 11:50:27 »
... czyli jakby nie nazywać powodów takiej sytuacji - nadal uważam, że problem jest w szeroko rozumianej komunikacji :)

Rzeznik - czyli nie porażka, ale sukces mimo woli :P

m0b

  • *****
  • Wiadomości: 801
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: ZX Spectrum +2A Naprawa ?
« Odpowiedź #33 dnia: 2020.05.14, 12:50:29 »
Retro komputery to hobby dla cierpliwych.
Dokładnie. Moja płyta już ze 3 miesiące jest diagnozowana. Inna sprawa, że ja przynajmniej codziennie ją widzę i codziennie jej powtarzam, że już jutro się za nią wezmę, czyli napiszę do kolegów z forum, żeby powiedzieli co dalej ;)

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: ZX Spectrum +2A Naprawa ?
« Odpowiedź #34 dnia: 2020.05.17, 10:51:55 »
Problem z tym "serwisantem" jest taki że to nie pierwszy raz, kiedy ma 'takiego pecha'. Szkoda że się nie ujawnia. Jego historia na tym forum tez nie zaczęła się szczeliwie, bo pojawiła się osoba, która kupiła od niego Amigę i 'bujała' się miesiącami aby ją dostać lub otrzymać zwrot pieniędzy.

Dlatego liczę że "serwisant" sam się ujawni i wyjaśni sprawę, bo taka recydywa nie prognozuje na przyszłość.

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: ZX Spectrum +2A Naprawa ?
« Odpowiedź #35 dnia: 2020.05.17, 11:11:28 »
... im szybciej się wyjaśni tę sprawę - tym lepiej: dla forum i dla potencjalnie korzystających z jego usług.

Naprawdę nie można powiedzieć o kogo chodzi i w ten sposób uciąć temat? Będzie chciał się odnieść - odniesie się, nie będzie chciał - to tego nie zrobi.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: ZX Spectrum +2A Naprawa ?
« Odpowiedź #36 dnia: 2020.05.17, 11:59:01 »
Jest przykrym faktem, że znajdują się osoby niesolidne, które próbują za pośrednictwem forum "pozyskiwać" osoby z problemami ze sprzętem, do własnych n/n manipulacji.
Ostatnio podobno jeden "serwisant" policzył sobie około 250 pln za wymianę dolnego RAM-u w płycie ZX48k.
Rozumiem, że wliczył w to 23% VAT, oraz marżę ew. inne obciążenia podatkowe.
Zaś na wykonaną naprawę wystawił stosowny paragon/fakturę i dał gwarancję, choćby na 1-mc ?

Proponuję tej osobie zastanowić się na dalszym postępowaniem w takich sprawach.
Nie wiadomo, kto nas czyta i można zawsze trafić na tzw. "sygnalistę" niezadowolonego z takiej "naprawy".
Wtedy zaś u drzwi, może stanąć załoga-G i miś Kolabor :)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: ZX Spectrum +2A Naprawa ?
« Odpowiedź #37 dnia: 2020.05.18, 21:31:27 »
rubikus - to co, wytłumaczysz nam tą sytuację, przynajmniej tą?

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: ZX Spectrum +2A Naprawa ?
« Odpowiedź #38 dnia: 2020.05.19, 09:28:56 »
Nawet z uwagi dla szacunku osób społeczności niniejszego forum, należało by całą sprawę wytłumaczyć.
Najgorsze są niedokończone sprawy i niedomówienia.
Bo po nich zawsze zostaję niesmak.

Zasada jest prosta - chcesz być szanowany, szanuj innych.

"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

rubikus

  • ****
  • Wiadomości: 282
Odp: ZX Spectrum +2A Naprawa ?
« Odpowiedź #39 dnia: 2020.05.27, 17:54:04 »
Wypowiem się w mojej sprawie. Nigdy nikomu nowemu na tym forum więcej nie pomogę w naprawie sprzętów , bo jak widać to się nie opłaca.  Człowiek, który twierdzi, że nie miał ze mną kontaktu niech przedstawi sms-y jakie do mnie pisał. Ja do niego dzwoniłem , a on nie odbierał i pisał , że nie będzie odbierał dopóki mu nie wyślę sprawnego komputera, który był posrany przez nie wiadomo kogo i kupiony na portalu aukcyjnym z dopiskiem : "...nie wiem czy działa  i nie mam jak sprawdzić. Teraz co do miesiąca trzymania przeze mnie sprzętu .... niech podeśle skany kwitów kiedy otrzymałem komputer do naprawy i kiedy dostał go z powrotem. Tygrys dawno temu sobie stwierdził , że nie nadaję się do tego forum, ponieważ zrobiłem sobie z działu BAZAR "...prywatny folwark...". Pan użytkownik "sadycho" (nick mówi sam za siebie...) do dziś już nie odzywa się na forum. Akcja jednorazowa motywowana przez admina.... nie wiem. Odpowiedzcie sobie sami.

Dziękuję kolegom, którzy się w tym wątku się udzielili i mnie wsparli: Trojacek, zaxxon, p.janowski..... Tych o których nie wspomniałem przepraszam ale dzęki!!!!!
« Ostatnia zmiana: 2020.05.27, 18:10:29 wysłana przez rubikus »

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: ZX Spectrum +2A Naprawa ?
« Odpowiedź #40 dnia: 2020.05.27, 18:10:08 »
Dzięki za wyjaśnienia.
Co na to druga strona ?
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

rubikus

  • ****
  • Wiadomości: 282
Odp: ZX Spectrum +2A Naprawa ?
« Odpowiedź #41 dnia: 2020.05.27, 18:11:57 »
@Maryjan powiedz szczerze, nie raz coś załatwialiśmy razem... oszukałem Cię kiedyś?


...A jak @tygrys ma coś osobiście do mnie to niech napisze na forum jaką jemu krzywdę osobistą uczyniłem. Proste i klarowne wtedy będzie.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: ZX Spectrum +2A Naprawa ?
« Odpowiedź #42 dnia: 2020.05.27, 18:21:25 »
A Boże broń, nigdy.
Dlatego najlepiej wyjaśnić cało sprawę, żeby nie było kichy.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

rubikus

  • ****
  • Wiadomości: 282
Odp: ZX Spectrum +2A Naprawa ?
« Odpowiedź #43 dnia: 2020.05.27, 18:41:00 »
A co do Twojego pytania @Maryjan druga strona się nie odezwie , bo nie ma nic do powiedzenia.

tapy

  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Z80 & CP/M
Odp: ZX Spectrum +2A Naprawa ?
« Odpowiedź #44 dnia: 2020.05.27, 19:00:34 »
Chciałoby się rzec "lepiej późno niż wcale", ale tu, we własnej sprawie powinno się zareagować szybciej. Nikt nie podważa Twojego zaangażowania, wiedzy lub prozaicznej chęci poznawania i wdrażania ciekawych rozwiązań, lecz to jak traktujesz czas swój i innych.  Może to jest właśnie sedno problemu, ten lekki stosunek do tego nieszczęsnego czasu?