Autor Wątek: Przykre doswiadczenie w windzie.  (Przeczytany 3362 razy)

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Przykre doswiadczenie w windzie.
« dnia: 2019.11.03, 12:01:08 »
Hejka,

Wczoraj spotkalo mnie pierwsze w zyciu na prawde przykre doswiadczenie z systemem operacyjnym o nazwie Windows w wersji dziesiatej.
Ogolnie od zawsze firma Apple podchodzila do klienta z polityka, ktora ogolnie jest wbrew mojej religii i bylo tak od kiedy pamietam. Mimo ze dalem im szanse i np kupilem jeden z ich telefonow, to fakt, ze nie dalo sie z tego zadzwonic byl w/g Apple spowodowany tym, ze zle trzymaem ten telefon w rece. Ale wracajac do tematu Redmondyci postanowili wprowadzic zmiane do systemu bez uprzedniej konsultacji z klientem i wczoraj dostali ode mnie pierwsze powazne ostrzezenie.

Mianowicie sprawa wydaje sie w miare prosta, po zainstalowaniu juz prawie wymuszonego uaktualnienia o numerze 1903 skonczylo sie sluchnanie muzyki. Komputer przyjal cisze i mimo aktualnych sterownikow po prostu przetal generowac jakikolwiek dzwiek. Myslac sobie "Aj tam pewnie przeinslaujemy "stery" i bedzie ok" popelnilem blad i spedzilem duuuuzo wiecej czasu niz powinienem przy probie odzyskanie tego dzwieku ze skutkiem negatywnym.

Tutaj jest dosc szczegulowo opisane co pozmieniali i dlaczego tak porobili i jak dla mnie to jest niesamowity przerost formy nad trescia i kompletnie zbedna "poprawka" zwlaszcza gdy efektem ubocznym  "naprawienia" podsystemu dzwieku jest jego kompletny brak....

https://www.techpowerup.com/258611/windows-10-1903-has-a-nasty-audio-stutter-bug-microsoft-hasnt-managed-to-fix?cp=4

Po krotce wyglada na to, ze probowali naprawic dos stary juz problem, gdzie przy wolniejszych systemach dzwiek byl ucinany lub z trzaskami np przy starcie systemu, lub gdy odtwarzany byl film z plyty DVD i w miedzyczasie ktos odpalil Chrome z jutjubem na pokladzie, gdy subsystem dzwieku nie dostawal wystarczajacej ilosci czasu procesora. Ktos postanowil rozwiazac to raz na zawsze i zaczal grzebac i wprowadzac zmiany w czyms, co dzialalo od 20+ lat.

Teraz powstaje pytanie dlaczego w takim razie nie jest glosna w temacie?
Dzieje sie tak dlatego ze to dotyka tylko systemy z zainstalowana dodatkowa karta muzyczna. Te z wbudowanymi kodekami typu ALS lub Realtek przygotowaly sie na ten "Event" i graja ok, ale gdy ktos zainstalowal sobie np Asus Xonar lub Ktoras z wyzszej klasy karte Creative Labs po to , zeby ten dzwiek nabral sensu i nie byl plaski jak deska do prasowania nadajacy sie tylko do mikro sluchawek wtykanych w d... gdziekolwiek sie je wtyka niestety bedzie mial z tym problem.

Tak czy inaczej spedzilem dosc sporo czasu przy probach pojednania lecz niestety znalazlem tylko jedno skuteczne rozwiazanie:

Rollback...

Przykro mi o tym mowic ale wyglada na to ze Ms tez powoli zaczyna miec swoich klientow gdzies, moze nie tak drastycznie jak usuniecie portow USB z laptopow, lub gniazda sluchawkowego w Ipodzie z telefonem ale moim zdaniem uczynili wlasnie pierwszy krok w tym kierunku ...

Pozdr.

 

« Ostatnia zmiana: 2019.11.03, 12:08:14 wysłana przez sajmosia »

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Przykre doswiadczenie w windzie.
« Odpowiedź #1 dnia: 2019.11.03, 12:56:40 »
Idzie nowe, ale czy lepsze ?
Stara metoda - wciskanie ludziom na siłę lepszego od dobrego - sprawdzonego.
Firma M$ traktuje user-ów jak beta testerów.

Poza tym, system W10 to przecież właściwie robi z PC-ta końcówkę terminala.
Reszta systemu jest w chmurze, wraz z danymi klientów.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Przykre doswiadczenie w windzie.
« Odpowiedź #2 dnia: 2019.11.03, 15:09:59 »
Już miałem z tym systemem sporo nieprzyjemności.  >:(
Z powodu aktualizacji Win10 musiałem już w firmie kilku albo nieco więcej-krotnie reinstalować cały system od nowa u pracowników, bo nagle się okazywało że niektóre programy przestawały działać poprawnie (nawet tego samego producenta co sam Windows ;)), albo sam system zaczynał nawalać z grafiką czy dźwiękiem lub się całkowicie przewracał.
Straciłem przez to sumując wszystkie działania kilka tygodni, pomimo że zwykle mi się zbytnio nie nudzi w codziennej pracy.
Kiedy wychodzi kolejna większa aktualizacja od MS to już mam podniesione ciśnienie, bo użytkownicy zaczynają wtedy jęczeć i się pieklić że kolejny dzień mają z tego powodu w dupie, bo często to tyle czasu zajmuje... a niejednokrotnie kończy się awarią systemu. :'(
Pod tym względem ta wersja systemu jest chyba znacznie gorsza niż niesławna Vista o jakiej sam producent mówi że była porażką 8)
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Przykre doswiadczenie w windzie.
« Odpowiedź #3 dnia: 2019.11.03, 15:59:49 »
Ale o co to całe „hallo” oraz bezsensowne przytyki w stronę ogryzka. Winzgoza zawsze potrafiła spłatać takiego figla, niezależnie od wersji (no może poza NT i 2000). Nie podoba się? Są inne systemy i można sobie coś znaleźć, nawet na platformę PC.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Przykre doswiadczenie w windzie.
« Odpowiedź #4 dnia: 2019.11.03, 16:17:03 »
@Klaud - w przypadku użytkowników domowych to jasna sprawa, natomiast w firmach to generuje dość spore koszty pomimo pozornej oszczędności w postaci darmowego Linuxa, bo w przypadku MacOs'a to cena samego hardware a Linuksy zdecydowanie więcej kosztują we wdrożeniu i potem utrzymaniu wszystkich systemów oraz są problemy ze specjalistycznym oprogramowaniem i sterownikami jakie jest dostępne na M$ i MacOs.
Tak tak, zaraz ktoś napisze że przecież na Linuxa jest wszystko to co i na Windzie, ale nie jest to niestety prawda !
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Przykre doswiadczenie w windzie.
« Odpowiedź #5 dnia: 2019.11.03, 17:47:45 »
Wiem jak jest w firmie, bo jestem "szczęśliwym" użytkownikiem kopro-laptoma z Win10. I na tym wolę zakończyć wypowiadanie się o tym systemie. W swoim firmowym warsztacie mam kilka maszyn, ale z Win7i  kilka na Linuxie. Chwała najwyższemu, że ich nie dotyka korporacyjny dział IT. Oni to dopiero potrafią sp...

A co do Win10, durne sterowniki do przejściówek Serial(RS232/485)-USB, mogą zabić ten system.
« Ostatnia zmiana: 2019.11.03, 18:23:42 wysłana przez Klaud »
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Przykre doswiadczenie w windzie.
« Odpowiedź #6 dnia: 2019.11.03, 19:48:54 »
Akurat co do M$ Win7 to nie można się specjalnie czepiać, bo to dość stabilny system i bardzo rzadko coś złego się działo po aktualizacjach.
System jest dość stabilny i w przeszłości też nie było z nim większych wpadek z tego co pamiętam.
Natomiast Linuchy po aktualizacji czasem też lubią się posypać.

Co do działów IT to z tym bywa też różnie, kwestia kompetencji i ilości ludzi tam pracujących ich wyszkolenia oraz polityki firmy.
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

Gelip

  • *****
  • Wiadomości: 765
    • Sysprep WinXP SP2 64-bit for pure UEFI with ACPI, AHCI, NVMe, USB 3.x
Odp: Przykre doswiadczenie w windzie.
« Odpowiedź #7 dnia: 2019.11.13, 01:33:35 »
Aktualizacje Win10 często p......ą system. Na forach internetowych np. elektroda.pl aż roi się od tematów to potwierdzających:
Windows 10 - ostatnie aktualizacje powoduja błędy systemu
Problem z aktualizacją Windows

Oczywiście o problemach z Win10 można poczytać w innych miejscach:
Aktualizacja Windows 10 psuje niektóre komputery
Aktualizacje Windows 10 psują system. Dlaczego tak się dzieje i co zrobić, kiedy tak się stanie?
Aktualizacja Windows 10 psuje użytkownikom systemy
Windows 10. Uwaga na nową aktualizację. Sprawia duże problemy

Nie wiem jak można używać tego czegoś jako system operacyjny  :-\
« Ostatnia zmiana: 2019.11.13, 01:41:09 wysłana przez Gelip »
"Byte" Personal Computer
Брестское ПО средств вычислительной техники

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Przykre doswiadczenie w windzie.
« Odpowiedź #8 dnia: 2019.11.13, 01:56:04 »
Z przyzwyczajenia, po prostu.
Ludzie używają z przyzwyczajenia.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Przykre doswiadczenie w windzie.
« Odpowiedź #9 dnia: 2019.11.13, 05:49:29 »
Nie wiem jak można używać tego czegoś jako system operacyjny  :-\
A czytali ze zrozumieniem licencję, że to nie jest system operacyjny ?
Teraz to pretensje  ;D
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Przykre doswiadczenie w windzie.
« Odpowiedź #10 dnia: 2019.11.13, 08:59:45 »
Jeśli to nie system to co?
Czy oryginały też psuje czy tylko piraty?
Myślałem że z przyzwyczajenia to się czegoś starego używa a nie nowego.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Przykre doswiadczenie w windzie.
« Odpowiedź #11 dnia: 2019.11.13, 09:28:03 »
Zgadza sie, ostatnia polityka MS to dramat, ale jaki mamy wybor - ESX-DOS ?  :D
To co mnie wkurza na maksa, to skrocenie zycia sprzetu - solidne kilkuletnie PC
nie sa wspierane przez win10, choc sa wydajniejsze niz wiele nowych sprzetow
Zenada.

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Przykre doswiadczenie w windzie.
« Odpowiedź #12 dnia: 2019.11.13, 11:08:55 »
Jeśli to nie system to co?
Wyraźnie jest napisane, że to usługa.

https://antyweb.pl/windows-10-as-a-service/
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D