Autor Wątek: Wgrywanie tap, wav,tzx z laptopa, smartfona bezpośrednio do RAM-u...  (Przeczytany 3449 razy)

micza

  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Miejsce pobytu:
    Gród Przemysła - POZNAŃ
  • ATARI - Moc za bezcen...
Posiadam litewski komputerek https://en.wikipedia.org/wiki/Electronika_BK zbliżony strukturą do Spectruma, Sony MSX...nie posiadam magnetofonu...Mam do Was pytanie, na co zwrócić uwagę przy ładowaniu programów (większość w postaci BIN konwertuję do TAP bądź WAV) gier z laptopa, przeczytałem wszystkie wątki tutaj związane z tym problemem, niestety podobnych do moich kłopotów nie odnalazłem. To jest prosty komputer OTLA odpada...potrzebny prosty odtwarzacz wyważony częstotliwością i siłą głosu do uruchomienia podstawowych programów...Mam już poziom (stosując odtwarzacz VLC bez dodatków i wodotrysków) bowiem komp wyczuwa sygnał pilotujący i ładnie odpowiada tzn.po LOAD "TOWER.COD" wysuwa linię pod spodem TOWER.COD rozpoznając ten plik,ale na końcu powinno być OK niestety tego nie zgłasza...pracuje w basicu...Próbuję też odtwarzaczam Audacity by ustawić dokładniejsze dane wprowadzania sygnału jak Hz, próbkowanie, szybkość przesuwu, sygnał mono...na razie z podobnym efektem czyli bez efektu...
« Ostatnia zmiana: 2018.10.18, 09:08:18 wysłana przez micza »
"Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko..."A.M.

ZX Freeq

  • *****
  • Wiadomości: 1833
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
TZX Duino może by sprostało problemowi? Odtwarza TAPy i TZXy, WAVy być może też.
ZX80|ZX81+16kB+PandAY|ZX 48k/+/128k+/+2/+2A/+3/Vega/Next|QL+QIDE|JS128|Timex 2048+2040|UK2086|FDD3000+3.5''|AY|ZX HD|Divide2k11/2k14|DivMMC/PicoDivSD|BetaDisk 128|Opus|Masakrator FM|If 1/2/Microdrv|Multiface 1|+2A\B SDI-1|SJS 1/2|ZX Printer|TZXDuino|+3 HxC USB|ZXUno|Omni
Z88|A500/600|PC200|Ent128

micza

  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Miejsce pobytu:
    Gród Przemysła - POZNAŃ
  • ATARI - Moc za bezcen...
W tym rzecz że mam dość spore oprogramowanie sieciowe, ale ono nie ma katalogów z programami tap, tzx jak jest w przypadku spectruma, wszystko jest przeważnie w BIN i ja to konwertuję najłatwiej do WAV i czasami do TAP za pomocą emulatora tego komputera...ale dziękuję za ten program, zaraz go przejrzę...Na zdjęciu emulator i konwersja plików do WAV
"Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko..."A.M.

micza

  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Miejsce pobytu:
    Gród Przemysła - POZNAŃ
  • ATARI - Moc za bezcen...
TZX Duino to bardziej oprogramowanie dodatkowego urzadzenia, byc moze tutaj byłoby przydatne, ale ja na miejscu mam dostęp tylko do lapka i tego komputerka z podstawowymi kablami DIN i jack, tak wiec to mi pozostaje
"Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko..."A.M.