Autor Wątek: TZXDuino vs. Odtwarzacz MP3  (Przeczytany 11725 razy)

Canga/Thor

  • ***
  • Wiadomości: 103
  • Miejsce pobytu:
    OBERSCHLESIEN
TZXDuino vs. Odtwarzacz MP3
« dnia: 2017.02.20, 09:37:05 »
Hmmm, a to nie lepiej zwykłego odtwarzacza mp3 używać?  ;D

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: TZXDuino vs. Odtwarzacz MP3
« Odpowiedź #1 dnia: 2017.02.20, 09:43:30 »
Spróbuj, to się przekonasz 8)
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

Canga/Thor

  • ***
  • Wiadomości: 103
  • Miejsce pobytu:
    OBERSCHLESIEN
Odp: TZXDuino vs. Odtwarzacz MP3
« Odpowiedź #2 dnia: 2017.02.20, 09:47:01 »
To naprawdę jest jakiś problem?

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: TZXDuino vs. Odtwarzacz MP3
« Odpowiedź #3 dnia: 2017.02.20, 09:49:53 »
Gdyby nie było problemu, to nie powstawałyby urządzenia, które taki problem rozwiązują.
Poczytaj najpierw trochę. Możesz zacząć od naszego forum. Temat pojawia się dość często.
To jest tylko jedno z rozwiązań.
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

Canga/Thor

  • ***
  • Wiadomości: 103
  • Miejsce pobytu:
    OBERSCHLESIEN
Odp: TZXDuino vs. Odtwarzacz MP3
« Odpowiedź #4 dnia: 2017.02.20, 10:11:36 »
Sęk w tym, że szukałem, poczytałem i znalazłem m.in. :  Ale ogolnie to jak masz plik .tap na PC to go konwertujesz do wav programikiem tap2wav  i wtedy moje Nano nie jest do niczego potrzebne.
To jak to jest? Da się? Nie da się? Da się tylko niekiedy, lub nie da się kiedy trzeba coś sprzedać?

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: TZXDuino vs. Odtwarzacz MP3
« Odpowiedź #5 dnia: 2017.02.20, 10:14:08 »
A kto ci kaze kupowac?  :D
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Canga/Thor

  • ***
  • Wiadomości: 103
  • Miejsce pobytu:
    OBERSCHLESIEN
Odp: TZXDuino vs. Odtwarzacz MP3
« Odpowiedź #6 dnia: 2017.02.20, 10:19:12 »
Zaxon ja zadaje pytania, czyż nie jest to forum? No chyba, że to blog gdzie jedna/grupka osób coś prowadzi a reszta czyta ewentualnie kupuje.
Oczekuję odpowiedzi, gdyż jestem chłonny wiedzy, a jak na razie otrzymuję zdawkowe odpowiedzi typu: poczytaj (poczytałem i zacytowałem) lub nie chcesz to nie kupuj.
Gdzieś tam też wyczytałem pewne zdanie: szanujmy sie wzajemnie? - czyż nie?

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: TZXDuino vs. Odtwarzacz MP3
« Odpowiedź #7 dnia: 2017.02.20, 10:32:08 »
to dzial "Bazar" i raczej to nie jest miejsce na dyskusje o przydatnosci tej zabawki. Tutaj kupujemy/sprzedajemy.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: TZXDuino vs. Odtwarzacz MP3
« Odpowiedź #8 dnia: 2017.02.20, 10:37:07 »
Ok, dział bazar....
1, Tzx Duino czyta pliki TAP, TZX,i CDT do Amstrada i Spectrum (Atari CAS mam nadzieje juz niedlugo) nie przetworzone wiec odpada konwertowanie. O ile tam 10 czy 20 plikow mozna sobie konwertowac recznie na PC do WAV to przy wiekszej ilosci robi sie to po prostu upierdliwe, przynajmniej dla mnie.
2. Nie ma problemu ze slabym poziomem sygnalu jak to jest w wiekszosci komorek i mp3 playerow, temat co troche sie przewija.
3. 2 panow zrobilo firmware, ja dorobilem hardware, nikt sie nie zastanawial po co to komu potrzebne tylko ot tak dla zabawy powstal nowy interfejsik. Zreszta open source.

edit( Klaudiusz, to samo napisalem ;) )
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: TZXDuino vs. Odtwarzacz MP3
« Odpowiedź #9 dnia: 2017.02.20, 10:43:13 »
Sęk w tym, że szukałem, poczytałem i znalazłem m.in. :  Ale ogolnie to jak masz plik .tap na PC to go konwertujesz do wav programikiem tap2wav  i wtedy moje Nano nie jest do niczego potrzebne.
To jak to jest? Da się? Nie da się? Da się tylko niekiedy, lub nie da się kiedy trzeba coś sprzedać?
Bardzo dobrze, że zadajesz pytania. Masz rację, że do tego służy forum.
Jednak jeśli poświęciłeś na przyswojenie sobie całej wiedzy na temat wgrywania programów do ZX Spectrum z urządzeń typ MP3 player zaledwie 25 minut, to z całym szacunkiem, pojęcia nie masz o istniejących problemach.
Gdybyś rzeczywiście chciał wiedzieć coś więcej, to spodziewałbym się pytań technicznych zamiast "pytań", a raczej zaczepek, które bardziej przypominają ataki na "garbatego, bo ma proste dzieci".

Jesteś na tym forum dopiero od dzisiaj, a sposób Twoich dotychczasowych wypowiedzi nie przysporzy Ci "popularności".
To nie jest PPA, czy jemu podobne fora, gdzie każdy każdego opluwa i nic konstruktywnego z tego nie wynika.
Poza wrogością i agresją lejącą się z ekranu.
Potraktuj to jako ostrzeżenie.

PS. zaxon, szacun, nie dałeś się sprowokować :D
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: TZXDuino vs. Odtwarzacz MP3
« Odpowiedź #10 dnia: 2017.02.20, 10:54:30 »
Pear, coz, starzeje sie chyba :P No i kardiolog mi zabronil :D
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Canga/Thor

  • ***
  • Wiadomości: 103
  • Miejsce pobytu:
    OBERSCHLESIEN
Odp: TZXDuino vs. Odtwarzacz MP3
« Odpowiedź #11 dnia: 2017.02.20, 11:02:58 »
@Klaudiusz tak samo jak "ciekawostki aukcyjne" a ta wypowiedź:
http://www.speccy.pl/forum/index.php?topic=2970.msg44974#msg44974
lub ta:
http://www.speccy.pl/forum/index.php?topic=2970.msg44905#msg44905
lub też wiele innych...
Chyba to nie była "ciekawostka aukcyjna" jak mniemam? ;)

@pear
Jakie to ma znaczenie jak długo ma się konto na forum speccy? By poczytać na jakikolwiek temat trzeba mieć tutaj konto?
Można być niezalogowanym i czytać, czytać, czytać a za razem wnioskować czy merytorycznie lepiej wypada ppa pomimo wszechobecnego hejtu czy też speccy polegające na prowadzeniu bloga przez kilka osób.
Dodatkowo speccy.pl to nie jedyne chyba miejsce we wszechobecnym internecie gdzie można o tym czy owym poczytać odnośnie sprzętu Sinclair. Stąd też powstają pytania, by rozwiać moje wątpliwości na temat wgrywania itp.
To nie zaczepki, a proste zdania. Odpowiedzi jakie dajecie powodują, że sami nakręcacie spiralę, zamiast tego w jednym czy dwóch zdaniach odpowiedzieć na proste pytanie, zwłaszcza że jednoznacznych ich nie ma szukając po całym forum.
Szanowny Pear czy forum służy do tego by nabrać popularności? Czy najważniejsze jest to by ktoś był "popularny", tym bardziej przypomina to bloga grupy kilku osób, poklepujących i przytakujących sobie na wzajem.
Czyż nie prościej by było odpowiedzieć na proste pytanie? ;)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: TZXDuino vs. Odtwarzacz MP3
« Odpowiedź #12 dnia: 2017.02.20, 11:09:06 »
Moze dlatego ze te pytania przewijaja sie w w kółko? Jest funkcja szukaj....
Blog? A to juz nie jest moja wina ze kilka osob tylko pisze a reszta czyta. A ze sobie potakuja ? No nie zawsze ;) Poza tym o zgrozo czasami sie tez spotykaja, piwo pija, fajki pala. Uklad, normalnie ;)
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: TZXDuino vs. Odtwarzacz MP3
« Odpowiedź #13 dnia: 2017.02.20, 11:09:58 »
@Thor: jestes moim ideolem, serio
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: TZXDuino vs. Odtwarzacz MP3
« Odpowiedź #14 dnia: 2017.02.20, 11:11:30 »
Może to jest rozwiązanie :)
Thor: Po opisie lokalizacji daleko na piwo nie będziesz miał ? Będzie można spokojnie wszystkie wątpliwości wyjaśnić.
zaxon: Jak daleko jest Twój Enterprise ? Do weekendu dojedzie ?
Klaudiusz: Sam się bałeś zadawać pytania ? ;)
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D