Autor Wątek: Bill Gilbert  (Przeczytany 46939 razy)

SoftLight

  • *
  • Wiadomości: 27
  • Miejsce pobytu:
    Moskwa
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #30 dnia: 2011.11.19, 21:12:07 »
...A ruscy to różne ciekawe teorie mają, ale raczej niewiele wiedza na temat.

Więc powiedz mi o tym to wiesz! Albo przynajmniej powiedz mu cześć i powiedz mi, że - legenda.

trawen

  • *
  • Wiadomości: 39
  • Miejsce pobytu:
    proszę uzupełnić/please update
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #31 dnia: 2011.11.19, 21:31:23 »
Pyza,
Nie wybiegaj zbytnio w swoich fantazjach, Bill Gilbert to pojedynczy człowiek, który zasłynął tym, że poszedł w ilość, a nie jakość (podobnie jak ja :) - opowiem o nim więcej jak się spotkamy, bo w Internecie zawsze ślad zostaje, a może by sobie tego kolega nie życzył. A ruscy to różne ciekawe teorie mają, ale raczej niewiele wiedza na temat. Z kolei kolega Gryzor jakiś taki znajomy....możę byś się ujawnił na priv ktoś ty i czy się przypadkiem nie znamy?!?!?!
Hacker Chris
Oh, yes! There is a site dedicated to Cracked Tape, so there is Bill Gilbert 223 release! More than anyone else.

http://translate.google.ru/translate?sl=ru&tl=en&js=n&prev=_t&hl=ru&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fspectrum4ever.org%2Ffulltape.php%3Fgo%3Dreleases%26id%3D4%26by%3Dcracker
www.zxpress.ru •www.zxtunes.com

rafamiga

  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #32 dnia: 2011.11.19, 22:08:52 »
Czesto bywalem na Grzybowskiej, ale nigdy go nie spotkalem.
Byla tam jednak taka grupka, ktora zawsze miala pierwsze +2, pierwsze +3
i jako jedyna nowosci ( przez 5 minut, bo potem miala juz cala gielda )

Bywał, bywał, ale ZTCP nie był wielbiony przez tę grupkę z sali gimnastycznej.

Ale trzeba Billowi oddać cześć, że jest częścią paleohistorii polskiej informatyki. Dla mnie też magicznym napisem było "CRACKED BY BILL GILBERT", ale jak już go poznałem osobiście, to po prostu spowszedniało.

Dla mnie prawdziwym guru Grzybowskiej/SG był MAC, Maciek, ten od monitora mieszczącego się w 2/3 ekranu. Rozpracował Speedlocka i naprawdę łamał gry, nie bawiąc się w snapshoty z Masterface'a [skąd inąd, pierwszy został skonstrułowanego dla mnie przez Jarka z Płockiej -- to też osobna historia].

To samo było potem na Amidze, Mac/KATHARSIS zrobił z dwa demka [w naszym pierwszym, i jedynym, megademie], a potem wdrożył się głębiej, tworząc polskiego antywirusa na Amigę. Ale to chyba inne forum...
« Ostatnia zmiana: 2011.11.19, 22:10:31 wysłana przez rafamiga »
--
rafamiga

rafamiga

  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #33 dnia: 2011.11.19, 22:15:07 »
Rafal: nie wszystko nadaje się na publikowanie w sieci. Chris nam trochę poopowiada na spotkaniu, dowiemy się i... już;)

Proszę mnie powiadomić o terminie billowego piwa z wykładem Krzyśka, gdyż chętnie posłucham. 8^)
--
rafamiga

SoftLight

  • *
  • Wiadomości: 27
  • Miejsce pobytu:
    Moskwa
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #34 dnia: 2011.11.19, 22:25:46 »
František Fuka znał Bill Gilbert? W jego grze Tetris 2 jest w linii biegnącej wysyła pozdrowienia ... Jest napisana dla BG jest czymś w rodzaju '...about new flat and children...'

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4544
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #35 dnia: 2011.11.19, 22:43:59 »
Cytat: rafamiga
Proszę mnie powiadomić o terminie billowego piwa z wykładem Krzyśka, gdyż chętnie posłucham. 8^)

Przybądź na biesiadę 3 grudnia, a dowiesz się co dalej z opowieściami Chrisa. Mam nadzieję że tłumacz rosyjskiego nie będzie potrzebny;)

SoftLight

  • *
  • Wiadomości: 27
  • Miejsce pobytu:
    Moskwa
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #36 dnia: 2011.11.19, 23:00:01 »
Please make a video for the history. Not everyone can be present there unfortunately :(

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #37 dnia: 2011.11.19, 23:50:23 »
Dla mnie też magicznym napisem było "CRACKED BY BILL GILBERT"

Hehe, z tych wszystkich napisów jakie umieszczał, to "Broken by Bill Gilbert" najbardziej oddawało to co otrzymywaliśmy ;p (sorry, nie mogłem się powstrzymać od drobnej złośliwości).

Dla mnie prawdziwym guru Grzybowskiej/SG był MAC, Maciek, ten od monitora mieszczącego się w 2/3 ekranu.

To ten od Masterface i MacFace? Bo wiem, że w którymś AMST też grzebał. A ten monitor to chyba Mad z nazwy, tak? (do MacFace II był Mad4.0).
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

rafamiga

  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #38 dnia: 2011.11.20, 00:10:25 »
Dla mnie też magicznym napisem było "CRACKED BY BILL GILBERT"

Hehe, z tych wszystkich napisów jakie umieszczał, to "Broken by Bill Gilbert" najbardziej oddawało to co otrzymywaliśmy ;p (sorry, nie mogłem się powstrzymać od drobnej złośliwości).

Pamiętam jeszcze "BILL GILBERT PRESENTS". Och...


Dla mnie prawdziwym guru Grzybowskiej/SG był MAC, Maciek, ten od monitora mieszczącego się w 2/3 ekranu.

To ten od Masterface i MacFace? Bo wiem, że w którymś AMST też grzebał. A ten monitor to chyba Mad z nazwy, tak? (do MacFace II był Mad4.0).

Nie, od Masterface był Jarek, ale MacFace to chyba właśnie Maciek. Jakieś 23 lata temu to było... 8^)
--
rafamiga

mooh

  • *
  • Wiadomości: 24
  • Miejsce pobytu:
    proszę uzupełnić/please update
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #39 dnia: 2011.11.20, 00:30:07 »
Hello all, I'm re-cracker and restorer  of Bill's and all another cracks for tr-dos. Is it truth what Bill Gilbert wrote self-published book, named as a guide for beginner hackers about 1985 year ?
« Ostatnia zmiana: 2011.11.20, 00:31:45 wysłana przez mooh »

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2050
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #40 dnia: 2011.11.20, 00:54:01 »
Ta... a w '89 zburzył mur w Berlinie ;)

@mooh Rozumiem, że angielski jest trochę bardziej cywilizowany niż rosyjski w kontekście wypowiedzi na tym forum, ale... to jest polskie forum i obowiązującym tu językiem jest polski.

mooh

  • *
  • Wiadomości: 24
  • Miejsce pobytu:
    proszę uzupełnić/please update
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #41 dnia: 2011.11.20, 01:06:16 »
Przykro mi, jeśli złamał zasady, postaram się napisać w języku polskim za pomocą google-translate ale myślę, że Anglicy są bardziej przejrzyste.

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2050
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #42 dnia: 2011.11.20, 01:54:36 »
A fuj... tak chyba jeszcze gorzej... Myślę, że Tygrys musi pomyśleć o zrobieniu działu "obce języki" a na pozostałych po prostu ciąć posty.

No chyba, że większości nie przeszkadza tworząca się w tej chwili sieczka... to wtedy przepraszam i już więcej nie będę ;)

Duddie

  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #43 dnia: 2011.11.20, 10:31:45 »
Panowie, na innych forach 8-bit goszczą cudzoziemcy i piszą po angielsku. Osobiście uważam, że angielski jest na tyle powszechny, że można go używać także i tu.... Naprawdę możemy się więcej dowiedzieć dzięki temu. Tygrys, zrób może ankietę.
ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum+, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2/+3, Timex 2048, Unipolbrit 2086, FDD3000, Timex Terminal 3000, PlusD, Multiface 128, Multiface +3, divIDE Plus, IF1+microdrive

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4544
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Bill Gilbert
« Odpowiedź #44 dnia: 2011.11.20, 12:42:35 »
Nie będę robić ankiety z pytaniem czy językiem obowiązującym na forum jest polski, angielski, a może rosyjski.
Są pewne zasady, znane ogólnie, jak mi się wydawało.