ZX Spectrum > WSPÓŁCZESNE KLONY

replika ZX80 - Procesor

(1/3) > >>

BigZ25:
Witam
Jak już część forumowiczów wie, buduję replikę ZX80, mam już prawie wszystko prócz procesora.

Na allegro znalazłem taki
[edit: usunięty link do allegro, wstawione zdjęcie Z80DART]

Pytanie czy to będzie działać z resztą? Bo to jest jakaś wersja DART (Wikipedia podaje że jest to tańsza i zubożała wersja)

Jest ktoś w stanie odpowiedzieć na moje pytanie?
Pozdrawiam

trojacek:
DART to nie jest procesor...

Z80 DART – zubożona (i tańsza) wersja Z80 SIO

Z80 SIO – układ zawierający dwa niezależne porty szeregowe z priorytetową obsługą przerwań

(cytaty  Wiki)

Jak szukasz procesora, to musi mieć literki "CPU" w oznaczeniu.

pear:
Ponieważ Jacuś zasłabł (nie dziwię się :P), to ja dokończę.
Trzeba czytać zdania do końca i ze zrozumieniem: "Z80 DART – zubożona (i tańsza) wersja Z80 SIO"@Wikipedia.
Z80 SIO to kontroler portu szeregowego, a nie samodzielny procesor.

zaxon:
A takze mozna sie nadziac nie czytajac, lub czytajac na szybko  na Z80 PIO, jak ja ostatnio ;) Komus moze potrzebne? Nowki z TME ;)  A co do z80 to ty sie mnie pytales o modulator? Z80 tez sie znajdzie.

trojacek:

--- Cytat: pear w 2016.10.27, 18:14:17 ---Ponieważ Jacuś zasłabł (nie dziwię się :P), to ja dokończę.

--- Koniec cytatu ---

E tam. Wyżerałem resztę pysznych śledzi ze słoika, więc miałem niewiele kończyn dostępnych do klepania tekstu ;)
A wracając do meritum, należy bardzo ostrożnie podchodzić do opisów na Allegro, bo niektórzy sprzedający nie mają bladego pojęcia, co chcą sprzedać. Lepiej zawsze sprawdzić u innego źródła, czy to, co jest na scalaku, to na pewno to, na czym nam zależy...
Albo zapytać na forum. Zawsze ktoś odpowie konkretnie, a przy okazji jakiś dowcip rzuci i będzie wesoło ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej