Autor Wątek: Specball  (Przeczytany 15489 razy)

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Specball
« Odpowiedź #15 dnia: 2016.01.27, 22:53:24 »
Cytuj
http://www.indieretronews.com/2016/01/specball-2016-zx-spectrum-conversion-of.html#more

Widzę że też narzekają na sterowanie :)

A w innym miejscu przeczytałem ciekawą rzecz - analiza kodu gry na Enterprise sugeruje dość mocno że był to port z Zx Spectrum  (podobno widać to w wewnętrznej strukturze pamięci ekranu gry). Jeśli jednak tak było, to oryginalna wersja na Spectrum niestety zaginęła.

Komuś jednak się chciało odkręcić sprawę i przerobił grę z powrotem na Spectrum. Historia zatoczyła koło :)

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Specball
« Odpowiedź #16 dnia: 2016.01.28, 06:19:51 »
Poprawiona wersja TAP. Bez specjalnego loadera wyglądającego jakby program ładował się na Enterprise.
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: Specball
« Odpowiedź #17 dnia: 2016.01.28, 21:03:26 »
Efekt na szarym z divide jest taki, że coś tam szybko się wgrywa, po czym pojawia się czarnym ekran z migającym borderem, czyli oczekiwaniem na doczytanie czegoś z magnetofonu.

anton

  • ****
  • Wiadomości: 351
  • Miejsce pobytu:
    Nowa Sól
Odp: Specball
« Odpowiedź #18 dnia: 2016.01.30, 08:27:57 »
tak jak pisałem u mnie działa ale ciekawi mnie dlaczego ,gra jest na spectrum ja mam timexa w 99% zgodnego z orginałem czyżby ten 1% niekompatybilnośći pozytywnie wpływa na działąnie tej gry? Grę wgrałem  przez wintzx z laptopa.

zauważyłem jedynie że na początku gry gdy  piłeczka jest zamknięta w boxie nabiera prędkości po wypuszczeniu jej  lata po planszy jak meteor praktycznie nie jest wtedy do ogarnięcia ale nie wiem czy to zamierzone czy może błąd
lista moich komputerów nie mieści się tutaj.