Autor Wątek: Edytor plików .AY dla Windows / PC (jak i w czym napisać?)  (Przeczytany 42720 razy)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Edytor plików .AY dla Windows / PC (jak i w czym napisać?)
« Odpowiedź #30 dnia: 2018.01.24, 07:56:16 »
A może to: http://www.julien-nevo.com/arkostracker

Program się szybko rozwija, autor reaguje na sugestie.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Edytor plików .AY dla Windows / PC (jak i w czym napisać?)
« Odpowiedź #31 dnia: 2018.01.24, 08:37:59 »
Jeśli chodzi o Arkos, to zrobiłem kilka plików .ay z demosongów i jeden ze źródeł gry Sword of Ianna na ZX. Są problemy, bo żaden z utworów dla CPC nie zagrał ani w AY Emulator, ani w ZXTune ani w Modo. Z kolei muzyka z ZX gra jakby AY chodził z 1MHz, czyli niżej niż powinna.
Autor mi odpisał szybko, że zaglądnie jeszcze do freq table dla ZX, choć to może być problem playera AY, że identyfikuje pliki jako CPC i ustawia AY na 1 MHz. Co do muzy z CPC, patrzyłem w kodzie. Tam jest mnóstwo OUTI, z którymi player może mieć kłopoty, albo bardziej prawdopodobne, że ja źle skompilowałem pliki muzyczne dla CPC. Nadal nie rozumiem tej instrukcji Basic CALL 4000,5000 czy jak ona tam była.

Wracam do AYmaker. Problem znaku CR LF da się rozwiązać ze źródła w Delphi. AY Splitter tworzy plik .ini używając WRITELN. Stąd Enter na końcu. Spróbuję przerobić go, żeby separował linie podkreśleniem czy w ogóle tworzył plik z samymi danymi bez nazw pól, albo osobne pliki dla każdego pola. Plik ini to tylko półśrodek. Ważne, aby edytor łatwo odczytywał i modyfikował te dane. Nie wiem, czy uda mi się żeby AY maker je prawidłowo odczytywał.
Free Pascal Compiler doskonale radzi sobie z oryginalnymi plikami, kiedy wpisze się w nich {$Mode:delphi}; - nie wiem czy dobrze to napisałem z pamięci, PC już wyłączyłem, piszę z mobila.

Teraz o projekcie, który napisał Silencer w C#. Przeglądałem pojedyncze źródła AYfile i AYtests i mniej więcej rozumiem składnię. Ale gdy widzę całą solution otwartą w VS, to wymiękam ile tam jest plików, deklaracji.  :o
AY Music, ULA plus.

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Edytor plików .AY dla Windows / PC (jak i w czym napisać?)
« Odpowiedź #32 dnia: 2018.02.27, 04:06:56 »
Postanowiłem pisać w Command Line bez użycia Power Shell. Dla trudniejszych operacji zawsze można odwołać się do dowolnego pliku .exe napisanego w dowolnym języku.
Skrypt będzie wykonywał operacje na plikach i ich zawartości, a AYSplitter i AYMaker z niewielkimi poprawkami, będą rozkładać i składać pliki.
To, co przesyłam, to krótki wstęp. Do działającego programu jeszcze bardzo daleko. I ta wersja już jest nieaktualna, codziennie przybywa coś nowego.
Aby całość chodziła w obecnym stadium, potrzebny jest AYEmul w wersji najllepiej 2.9,
umieszczony w głównym folderze z nazwą zmienioną na _AYplayer.exe. Nie dołączam go, bo .zip przekroczy 2 MB.

W tej chwili można rozłożyć pojedynczy plik (Split) lub wiele (Merge) do plików .bin i .ini,
sprawdzić, czy wśród bloków znajdują się moduły trackerów. W tej chwili rozpoznawanych jest niewiele, tylko te które mają tekstowe nagłówki. Do innych trzeba będzie użyć analizy kodu w jakimś języku.

Można rozpoznane pliki trackerów zapisać do playlisty i odtworzyć w AYEmul

Zatrzymałem się na problematycznym w cmd znaku nowej linii, o którym pisałem w dziale Różności (nie ma działu o programowaniu "ogólnym"). Stąd na razie AYMaker w ogóle nie jest używany, ani zgodny z aktualną wersją AYSplitter.

W folderach znajduje się kilka przykładowych plików, np. w temp znajdują się pliki trackerów, na których można sprawdzić jak działa identyfikacja i oczywiście posłuchać.

Szukam źródła AYEmul v 2.9 jeśli gdziekolwiek jest dostępna. Mam tylko 3.0, lightowej wersji, która nie obsługuje wyszukiwania modułów trackerów w plikach.
AY Music, ULA plus.

steev

  • *****
  • Wiadomości: 1362
  • Miejsce pobytu:
    inode 42
Odp: Edytor plików .AY dla Windows / PC (jak i w czym napisać?)
« Odpowiedź #33 dnia: 2018.02.27, 12:25:06 »
Szukam źródła AYEmul v 2.9 jeśli gdziekolwiek jest dostępna. Mam tylko 3.0, lightowej wersji, która nie obsługuje wyszukiwania modułów trackerów w plikach.
Źródła dla 2.9 beta 26 są na stronie autora ( i dla kilku innych wersji też...)
Machines should work. People should think.