Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
GRY / szukam gry
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pablozp dnia Dzisiaj o 17:43:44 »
w roku 1987 mieliśmy elwro800 junior w podstawówce. Pamiętam grę w której jeździlo sie małą wyścigówķą w gore, widok z góry, wyprzedzało się inne samochody, przeszkody itp. ale charakterystyczną rzeczą w grze był moment uderzenia i po nim samochód obracał się szybko jak wiatraczek i spadał w bok ekranu. Wydaje mi się że gra była też na automatach, kierownica, maly monitor vertykakny. Poszukuje tej gry, nie znam tytułu
2
HARDWARE / Odp: Cambridge - Sinclair MK14
« Ostatnia wiadomość wysłana przez PitMakot dnia Dzisiaj o 16:57:20 »
@zxgregor
No ale KIM-1 nie jest z rodziny Sinclaira :(
3
HARDWARE / Odp: Cambridge - Sinclair MK14
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zxgregor dnia Dzisiaj o 16:38:12 »
Chyba łatwiej zbudować MOS KIM-1, jest też chyba trochę bardziej używalny…
4
RÓŻNOŚCI / Odp: ZX Tape Player
« Ostatnia wiadomość wysłana przez matofesi dnia Dzisiaj o 15:44:41 »
Albo i nie... Przedpotopowe wersje nie chcą się aktualizować i kompilować a ja nie mam zacięcia, żeby w tym dłubać.
5
HARDWARE / Odp: Cambridge - Sinclair MK14
« Ostatnia wiadomość wysłana przez damik dnia Dzisiaj o 15:38:19 »
Z ciekawych zastosowań, a widziałem ich naprawdę niewiele był jakiś projekt programatora PROM wiszącego na portach IO tego ustrojstwa.
Ale z tego co pamiętam to potrafiło to programować tylko jeden lub dwa rodzaje takich pamięci i program (hex) trzeba sobie było wklepać z tej upiornej klawiatury.  ;)
6
RÓŻNOŚCI / Odp: ZX Tape Player
« Ostatnia wiadomość wysłana przez matofesi dnia Dzisiaj o 15:25:47 »
Apka jest napisana w Darcie (taki fajny język stworzony przez Google'a) przy wykorzystaniu Fluttera (biblioteki i cała baza do pisania aplikacji multiplatformowych). Problem tylko w tym, że pisane w starszej wersji i musiałbym posiedzieć chwilę, żeby poprawić to, co się w aktualnych wersjach nie chce kompilować.

Mnie to do niczego nie jest potrzebne, ale jakby było zainteresowanie to mogę rzucić okiem. I nie - nie skompiluję na IOSa bo do tego trzeba mieć kompa z MacOSem.
7
HARDWARE / Odp: Cambridge - Sinclair MK14
« Ostatnia wiadomość wysłana przez matofesi dnia Dzisiaj o 15:17:23 »
@Klaudiusz, nikt tutaj niczym nie handluje i niczego nie oferuje
<off-topic>
@damik Nie oferuje, bo @Klaudiusz już pozamiatał ;)
</off-topic>
8
HARDWARE / Odp: Cambridge - Sinclair MK14
« Ostatnia wiadomość wysłana przez damik dnia Dzisiaj o 15:07:02 »
@Klaudiusz, nikt tutaj niczym nie handluje i niczego nie oferuje, analizowaliśmy tylko opłacalność czy sensowność oraz celowość wykonania takiego klona i możliwości pozyskania elementów do tego projektu.  ;D

Tutaj trochę info po czesku.
https://www.8bity.cz/replika-mk14/jak-jsem-stavel-science-of-cambridge-sinclair-mk14/
9
HARDWARE / Odp: Cambridge - Sinclair MK14
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KWF dnia Dzisiaj o 14:56:14 »
Handelek proszę prowadzić na BAZARze.

Jest jeszcze inna replika tego cuda na CPLD.
10
HARDWARE / Odp: Cambridge - Sinclair MK14
« Ostatnia wiadomość wysłana przez damik dnia Dzisiaj o 10:29:07 »
Sam CPU INS8060 to jeszcze pół biedy ale zdobycie tego drugiego scalaka IO/RAM INS8154N to już gorsza sprawa jeśli chodzi o zakup.
Problemem będzie też chyba zdobycie pamięci ROM/PROM oraz RAM do tego projektu.
Kiedyś myślałem o klonie tego cudaka, CPU gdzieś wtedy znalazłem ale ten drugi układ zniechęcił mnie do dalszej zabawy. ;)
I tak po przekalkulowaniu sobie ceny elementów do możliwości wykorzystania takiego klona stwierdziłem że to tylko kolejny zbieracz kurzu w mojej szafie z jakim niewiele można tak naprawdę zrobić, bo pograć na tym trudno a jako zegarek to też trochę nie na moje oczy te cyferki z jego wyświetlacza.  :P

Ceny jakie osiągają oryginały jaki i repliki to głównie zasługa egzotycznych w obecnym czasie elementów z jakich są one złożone.
Strony: [1] 2 3 ... 10