ZX Spectrum > POWITANIA

Cześć

(1/2) > >>

JacekSp:
To mój pierwszy post. Witam wszystkich!

Kupiłem ZX Spectrum +, który nie działa więc będę tutaj zaglądał w sprawie pomocy :)

Pozdrawiam
Jacek

ps. mam też Atari 800 XL i Commodore 64. Od sierpnia 2021 wracam do lat 80-tych i jest super

Maryjan:
Cześć.
Czytaj, szukaj, edukuj się.
ZX Spectrum jest raczej łatwe do naprawy oraz diagnozowania przyczyn awarii.
Po tym, co pojawia się na ekranie po właczeniu (o ile coś się pojawia) można czasami wywnioskować, co jest uszkodzone.
Pytanie tylko, czy kiedykolwiek miałes styczność z lutownicą, rozlutownicą  i etc. ?

JacekSp:
Dzięki za odpowiedź. Będę pytał później, na razie czytam sobie. Spectruś się nie włącza, zamówiłem drugi zasilacz i zobaczę co dalej. Z lutowaniem i rozlutowywaniem nie mam doświadczenia ale kupiłem sprzęt i będę trenował na padniętym Commodorku :)

m0b:
Do trenowania kup sobie jakieś współczesne zestawy do ćwiczeń, albo jakiegoś klona itp. Spectrusiowi i Commodorkowi daj na razie spokój. Jak będziesz potrzebował pomocy w lutowaniu, czy podstawowej diagnostyce, daj znać :)

Maryjan:
To fakt.
Płyty C64, zwłaszcza niektóre rewizje są bardzo ciasno spasowane na otworach układów THT.
Można bardzo łatwo zdjąć ścieżkę, że o metalizacji otworu już nie wspomnę.

Lepiej kupić jakiś zestaw "złóż to sam" i potrenować.
Zawsze wyjdzie z tego jakiś migacz, elektroniczna kostka do gry, pozytywka czy radio :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej