Autor Wątek: Folia klawiatury od qwerty  (Przeczytany 3038 razy)

cyborg50

  • **
  • Wiadomości: 90
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Folia klawiatury od qwerty
« dnia: 2014.12.18, 15:42:48 »
Cześć, czy ktoś miał folię do + od qwerty... Bo ja właśnie sobie kupiłem przyszła niby ok ale końcówki (to co idzie do złącz) są nie odizolowane. Mam to sobie sam rozwarstwić.... chyba nie? Oni tak mają czy też to jakaś niedoróba i mam reklamować?

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Folia klawiatury od qwerty
« Odpowiedź #1 dnia: 2014.12.18, 17:34:18 »
Ja ostatnio bralem z KeyPola. Niby dzialaja, ale jakosciowo odstaja znacznie od tych z UK. Do gumiaka to jeszcze moze byc, uwzgledniajac cene. Ale do Plusa to porazka. Generalnie to chyba sobie sprawie jakis PS/2 interface, bo te folie dobijaja mnie psychicznie  >:(  Pewno w przyszlym roku bede zamawial, jak ktos jest z Wawy, to moze sie podlaczyc.

sect0r

  • *****
  • Wiadomości: 698
  • Miejsce pobytu:
    Oltedal/NO
  • speccyholic
Odp: Folia klawiatury od qwerty
« Odpowiedź #2 dnia: 2014.12.18, 19:17:06 »
Ile tak pi razy drzwi wytrzymuje folia w gumiaku i plusie ?
Szarak # DivIDE+ # MasakratorFM DeluXe by Zaxon

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Folia klawiatury od qwerty
« Odpowiedź #3 dnia: 2014.12.18, 19:19:59 »
Są dwa rodzaje membran - starego typu (bodajże polipropylenowe) i nowe - poliestrowe. Gumiaki i plusy miały oryginalnie wkładane tylko te pierwsze, a począwszy od +2 były już chyba tylko poliestrowe. Stare żółkną i sztywnieją - przez co kruszą się na zgięciach. Poliester jest znacznie żywotniejszy.
To, co się obecnie produkuje (Qwerty, Keypol, RWAP) to jest poliester, więc wytrzyma dziesięciolecia :). Chyba, że ktoś mechanicznie uszkodzi styki lub coś.

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Folia klawiatury od qwerty
« Odpowiedź #4 dnia: 2014.12.18, 19:23:43 »
Cześć, czy ktoś miał folię do + od qwerty... Bo ja właśnie sobie kupiłem przyszła niby ok ale końcówki (to co idzie do złącz) są nie odizolowane. Mam to sobie sam rozwarstwić.... chyba nie? Oni tak mają czy też to jakaś niedoróba i mam reklamować?

Masz to sobie sam rozwarstwić :)
Może to Ci trochę pomoże:
http://speccy.pl/forum/index.php/topic,1185.msg14613.html#msg14613