Autor Wątek: "Sonda" wraca na antenę TVP  (Przeczytany 38703 razy)

popocop

  • *****
  • Wiadomości: 834
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #75 dnia: 2016.03.16, 10:34:40 »
Wieści o "Sondzie 2" jakoś nie wzbudzały mojego zainteresowania, ale widząc ten wątek obejrzałem 2 odcinki. Program nie jest zły, tempo prowadzenia dość spokojne, ale mimo wszystko z większym zainteresowaniem oglądałem oryginalne "Sondy" emitowane kilka lat temu na TVP Historia. To były programy adresowane raczej do dorosłego widza (i pewnie przez to nie za bardzo mnie interesowały w latach osiemdziesiątych), a "Sonda 2" to zdecydowanie program dla młodzieży i nadaje się na emisję w ciągu dnia, w ramach tzw. TV Edukacyjnej. Z oryginalną "Sondą" ma niewiele wspólnego i coś mi się zdaje, że gdyby nie nawiązanie do hitu sprzed lat, to mało kto zwóciłby na nowy program uwagę.
ZX Spectrum +2 & PicoDiv SD,
Timex 2048 & divIDE 57c

MCbx

  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Miejsce pobytu:
    Polska
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #76 dnia: 2016.03.16, 21:46:48 »
ZbyniuR, mam Adblocka i do tego NoScript. Problem jest inny: Coraz więcej treści w internecie, czyli niby artykułów, to reklamy Ładnie ukryte jako niby np. recenzja, ale gdy przeczytać ją to okazuje się, że jest to recenzja podejrzanie mało krytyczna i przyjmująca z uniesieniem wszystko co producent napisał jakimkolwiek nie byłoby to absurdem. No zupełnie jak te pokazówki z Sondy 2.

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6666
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #78 dnia: 2016.03.17, 12:34:41 »
Cyt.

"Przy okazji Pan Rożek opowiedział, jak wyglądała dawna SONDA i co w niej było a czego nie, paplając przy tym banialuki wyczytane gdzieś w internecie, bo przecież gdy powstawał ten program to mógł być zaledwie pacholęciem. I tak na przykład twierdził, że nie mieliśmy pojęcia o tomografii komputerowej, która miała dopiero nadejść w przyszłości, a my pokazywaliśmy zarówno tomografię jak i rezonans magnetyczny w działaniu" - pisze Marek Siudym.

Koniec cytatu.

"pacholęciem" - śmiałem się z 15 min.  :D
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #79 dnia: 2016.03.17, 12:43:37 »
Sądziłem że się dogadali z kim trzeba by twierdzić że robią kontynuację, a tu taka chryja.
I wyjdzie jak ze Secret Service że wypromują nowy program używając chwilowo nazwy znanej przed laty.
W sumie nie zastanawiałem się nad tym ile prowadzący ma lat, ale ciekawe ile odcinków obejrzał, a choćby w necie.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

ZX Freeq

  • *****
  • Wiadomości: 1835
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #80 dnia: 2016.03.17, 12:55:37 »
I znowu wyszła Polska bylejakość. Praw autorskich, o których tyle się mówi, nikt nie raczył sprawdzić? Swoją drogą, to też dziwne, że autor oryginalnej Sondy w momencie napisania listu nie wie kto posiada obecnie prawa.... A wynik sondy (duh!) na stronie: 72% nie oglądało. Kiepsko to wróży na przyszłość.
ZX80|ZX81+16kB+PandAY|ZX 48k/+/128k+/+2/+2A/+3/Vega/Next|QL+QIDE|JS128|Timex 2048+2040|UK2086|FDD3000+3.5''|AY|ZX HD|Divide2k11/2k14|DivMMC/PicoDivSD|BetaDisk 128|Opus|Masakrator FM|If 1/2/Microdrv|Multiface 1|+2A\B SDI-1|SJS 1/2|ZX Printer|TZXDuino|+3 HxC USB|ZXUno|Omni
Z88|A500/600|PC200|Ent128

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #81 dnia: 2016.03.20, 19:29:35 »
Obejrzałem. Formuła przypomina mi inny program emitowany w TVP "Jak to działa". Czołówka jest fajna, za to prędkość zmiany tematów zbyt duży. No i 20 minut, do ewidentny 'flash', gdzie tematy można poruszyć jedynie w wielkim uogólnieniu.

Czekam na kolejne odcinki programu (pewnie je obejrzę z kilkudniowym opóżnieniem), aby się przekonać jak się program rozwinie.

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #82 dnia: 2016.03.20, 22:09:29 »
Pooglądałem sobie sporo filmików Tomasza Rożka na YT i stwierdzam że formuła Sondy 2 niczym się nie różni od tego co tam prezentuje od wielu miesięcy czyli: płytko, krótko, wycinkowo, prosta teza i kiepskie uzasadnienie na zasadzie wierzcie mi na słowo bo jestem naukowcem, a nie dlatego że umiem przedstawić jakiś sensowny argument. Te filmiki zwykle mają po 3 do 5 min i nie rozwinął żadnego tematu i to pomimo że zastrzeżenia jakie ludzie mają w komentarzach do Sondy2 nie są nowe bo pełno podobnych pod tamtymi filmikami a także porównań do "starej" Sondy. Niejeden z komentatorów sprawia wrażenie lepiej wykształconego od niego i z łatwością podważa tezy które przedstawia. A skoro od dawna nie bierze sobie tych uwag do serca to nie spodziewam się by teraz się to miało zmienić. Chyba jedyne co sobie przyswoił z tych komentarzy to pomysł na zastosowanie nazwy Sonda - do promowania swojej osoby, skoro więcej ludzi zna Sondę niż jego kanał i/lub książkę.

Jedyne nowum jakie prezentuje pośród dotychczasowych popularyzatorów nauki w polskich mediach, to łatwość przyznawania się do wiary w Boga, a dotychczasowi albo deklarowali coś przeciwnego albo że to ich prywatna sprawa. Nooo, to póki PIS rządzi, będzie miał tę fuchę.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

popocop

  • *****
  • Wiadomości: 834
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #83 dnia: 2016.03.21, 09:22:44 »
Dziś w "Trójce" leciała kilka razy reklama Sondy 2 i jedną z zalet jest rzekomo "wyjątkowy prowadzący". Ktoś może wie na czym polega ta wyjątkowość, bo ja nie bardzo ją widzę?
ZX Spectrum +2 & PicoDiv SD,
Timex 2048 & divIDE 57c

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6846
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #84 dnia: 2016.03.21, 09:23:59 »
Wyjątkowo kiepski?

MCbx

  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Miejsce pobytu:
    Polska
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #85 dnia: 2016.03.23, 10:11:24 »
Obejrzałem ostatnią poniedziałkową "Sondę 2" i niestety wyjątkowo płytkie podejście. Mieli niezły pomysł o robotach, dlaczego nie wpleść popularyzacji tego co w tych robotach siedzi? Czytałem ostatnio Tadeusiewicza "W stronę uśmiechniętych maszyn". Autor pokazuje, że sztuczną inteligencję (SSN) da się wytłumaczyć kompletnemu laikowi.
W drugim odcinku o ochronie środowiska w miastach całkowicie pominięto miasta, czyli urbanistykę. Tak pokazywany jako przykład miasta ze smogiem Kraków jest ośrodkiem, w którym jeszcze 20 lat temu paliło się węglem na potęgę, ciężarówki kopciły, a mechanizmem, dzięki któremu nie trzeba było zimą żuć powietrza była urbanistyka - układ budynków zapewniający przedmuch. Pojawił się "sardynki w puszkach" czyli monolityczne osiedla na peryferiach, pojawił się problem smogu. Ale nie, nadal taka sama propaganda, że zamiast po prostu wymagać od urbanistów by coś robili trzeba kupować u krewnych i znajomych paliwa czy katalizatory. Niestety wartość tego programu jest nadal niska, porównywalna do reklam. A już myślałem, że się poprawią.

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #86 dnia: 2016.03.29, 23:46:02 »
Nie wiem czy z okazji świąt w miniony poniedziałek także ukazała się nowa Sonda czy nie, ale zajrzałem na stronkę z której je oglądałem i nie ma takiej strony a to była oficjalna strona tego programu w TVP1.
Sondy już nie ma w dostępnych programach do obejrzenia. Czyżby spór o prawa autorskie?
Czy ktoś coś wie na ten temat?
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Gelip

  • *****
  • Wiadomości: 769
    • Sysprep WinXP SP2 64-bit for pure UEFI with ACPI, AHCI, NVMe, USB 3.x
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #87 dnia: 2016.03.30, 00:08:19 »
Oficjalna strona to chyba ta: http://sonda2.tvp.pl/24527004/odc-4 i są tam odcinki które już były emitowane na antenie. W miniony poniedziałek nie było Sondy.
"Byte" Personal Computer
Брестское ПО средств вычислительной техники

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #88 dnia: 2016.04.10, 16:17:18 »
Ktoś kontynuuje oglądanie Sondy2? Jakie wrażenia?

ZX Freeq

  • *****
  • Wiadomości: 1835
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: "Sonda" wraca na antenę TVP
« Odpowiedź #89 dnia: 2016.04.10, 21:16:09 »
Są gdzieś w siedzi do obejrzenia odcinki? Obejrzałem pierwsze dwa na żywo, później chciałem na VOD poprzez wtyczkę dla Kodi, ale pokazuje tylko pierwsze dwa (grr) odcinki.
ZX80|ZX81+16kB+PandAY|ZX 48k/+/128k+/+2/+2A/+3/Vega/Next|QL+QIDE|JS128|Timex 2048+2040|UK2086|FDD3000+3.5''|AY|ZX HD|Divide2k11/2k14|DivMMC/PicoDivSD|BetaDisk 128|Opus|Masakrator FM|If 1/2/Microdrv|Multiface 1|+2A\B SDI-1|SJS 1/2|ZX Printer|TZXDuino|+3 HxC USB|ZXUno|Omni
Z88|A500/600|PC200|Ent128