Autor Wątek: Kupowanie w Chinach  (Przeczytany 2010 razy)

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Kupowanie w Chinach
« dnia: 2018.10.23, 11:14:22 »
Hejka,

Spotkala mnie ciekawostka, ktora mysle, ze warto sie podzielic.

Znalazlem sobie strone w Chinach https://www.yoycart.com/ gdzie mozna znalezc ciekawe produkty rzekomo taniej niz gdziekolwiek indziej wlaczajac AliExpress.

Pomyslalem sobie, no troche to sie za tanio wydaje ale napisane, ze ma ich tysiace, to moze po prostu chce sie pozbyc, no to probujemy.

Zamowilem sobie 12 kostek, jakie byly mi potrzebne, gdzie koszt wysszedl taki:

Cytuj
weight:120g
Product Money:$4.68
Shipment Money:$8.13
Sub Total:$12.81

Pomyslalem dobra nasza, czekamy na potwierdzenie wysylki. Niestety zamiast nadania przyszedl mi taki mail:

Cytuj
Have New Message,please Login to http://www.yoycart.com for View:
Dear customer,
Real price for this item is $13/pcs, is it OK for you?

No to se mysle, o co im chodzi, na stronie jedna cena a potem druga ? no przeciez w normalnych krajach takie postepowanie jest nielegalne wiec wyslalem im takie pytanie:

Cytuj
Hi,

I have bought some items and paid for it.
Seller now wants more money.
Is it legal ?

Normalnie troche sie zdziwilem, gdy dostalem taka odpowiedz:

Cytuj
The low price we set is to protect the brand's interests of the product and prevent others from being maliciously priced. So when you place an order, we will inform you of the real price to make up the difference. If you do not accept it, we can cancel it at any time.

Czyli po krotce, ustalamy zanizone ceny, zeby powstrymac innych przed ustawianiem zanizonych cen.

Tutaj jestem troche rozczarowany, ze gdziekolwiek jeszcze w ogole mozna bezkarnie i tak otwarcie stosowac taka praktyke.

Tak czy inaczej, dostalem pieniadze spowrotem.

Pozdro.

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Kupowanie w Chinach
« Odpowiedź #1 dnia: 2018.10.23, 12:12:51 »
Ha :)

Teraz Dorzucili jeszcze

Cytuj
We are only shopping agent.For our Chinese sellers, the brand benefits of the products are very important.
If you feel trouble or illegal, you can go to another website to place an order.

Czyli jak Ci cos nie pasuje to ....

Dobry marketing dzwignia handlu :)

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Kupowanie w Chinach
« Odpowiedź #2 dnia: 2018.10.23, 13:44:02 »
Jak zwykle. Klienta trzeba robić w "wała" , to może nie zauważy.
Do czego ten świat dąży. Hochsztaplerzy na każdym kroku.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Kupowanie w Chinach
« Odpowiedź #3 dnia: 2018.10.23, 13:54:28 »
Dokładnie.
Ostatnio tytułem eksperymentu złożyłem kilka zamówień na taobao i przez długi czas nie zmienił się nawet status na "shipped". Kilkakrotnie wysyłałem ponaglenia, bez rezultatu. Po 3 miesiącach anulowałem wszystkie 3 zamówienia i szybciutko dostałem zwrot kasy.
Za to ciekawie wygląda angielskojęzyczne "proxy" do taobao - engtaobao. Zamówienia od dostawców przychodzą na "moją" półkę, dzięki czemu dostawa jest zwykle za darmo lub kosztuje jakieś grosze. Następnie mogę zarządzać swoją półką, kompletując towary do przesyłki do mnie tak, by się to najlepiej kalkulowało. Opłaca się to, bo towary są z reguły tańsze niż na Ali. Niestety interfejs webowy jest kulawy, zwłaszcza wyszukiwanie działa miernie.