Autor Wątek: Joystick dla ZX Spectrum Next  (Przeczytany 3354 razy)

mad1

  • **
  • Wiadomości: 86
Joystick dla ZX Spectrum Next
« dnia: 2020.11.29, 21:33:17 »
Witajcie,
Zamówiłem sobie na wrzesień ZX Spectrum Next i zamierzam powrócić do tych pięknych czasów grając w stare jak i nowe gry.
W związku z tym mam pytanie. Czy są do kupienia gdzieś online, nowe Joysticki, zgodne ze standardem Kempston(najlepiej wyposażone w słyszalne styki)?
Czy jestem jednak zdany na portale aukcyjne i kupienie używanego?
Czy może do Nexta jest jakaś lepsza opcja jeśli chodzi o kontroler?

pozdrawiam

misiek2

  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Miejsce pobytu:
    lubelskie
Odp: Joystick dla ZX Spectrum Next
« Odpowiedź #1 dnia: 2020.11.29, 21:45:39 »
Wydaje mi się, że z nextem działa każdy współpracujący z atari, c64, amigą ... Nowe joysticki można kupić np. https://retroradionics.co.uk/ Jak kupisz tam, to do tego czasu pewnie dotrze. Wysyłka z Chin. Pewnie są też jakieś inne, bardziej lokalne opcje.
ZX Spectrum 128+ (toastrack), Timex 2048, Just Speccy 128, Sizif 512, N-GO, Masakrator FM, Divide 5.7c, Divide 2k14, ZX-UNO 2mb, Amstrad CPC 464 + DDI3 z 512 kb ram

mad1

  • **
  • Wiadomości: 86
Odp: Joystick dla ZX Spectrum Next
« Odpowiedź #2 dnia: 2020.12.03, 10:23:20 »
Kupiłem na allegro dokładnie taki, jak chciałem z mikrostykami Quickshot II Plus, co więcej jest nowy, nie używany więc tym bardziej się cieszę.


Pancho

  • *
  • Wiadomości: 7
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
    • RetroFanatic.pl
Odp: Joystick dla ZX Spectrum Next
« Odpowiedź #3 dnia: 2021.07.14, 16:22:58 »
Stary wątek, ale pozostawię dla potencjalnie zainteresowanych.

Czy może do Nexta jest jakaś lepsza opcja jeśli chodzi o kontroler?

Fajnie działa ZX Spectrum Next z "8bitdo Retro Receiver for SEGA Genesis & Mega Drive". Możesz wtedy śmigać bezprzewodowo korzystając np. z Nintendo Switch Pro Controller, Microsoft Xbox One S Wireless Controller albo SONY Dualshock 3 i 4.