Autor Wątek: Wyzwanie dla koderów - Multiplatform demo  (Przeczytany 11953 razy)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Wyzwanie dla koderów - Multiplatform demo
« Odpowiedź #15 dnia: 2013.03.07, 00:10:13 »
Największym problemem jest niekompatybilność.
ZX i CPC = ten sam CPU, ten sam AY tylko inaczej taktowany, ale przy pisaniu muzy na trackerze nie sprawiałoby to różnicy, ale inna rozdzielczość.
CPC, C64 i XE = ta sama rozdzielczość, kolory można mniej więcej dopasować, ale inny CPU i inne soundchipy.
ZX i SAM = ta sama rozdzielczość i CPU, byleby roli SAM'a nie ograniczyć do emulowania ZX.

Jeśli chodzi o muzykę, to trzeba by ją rozpisać, aby jeden np. grał bas i perkusję a drugi wymiatał melodię na pełnych akordach, albo jeszcze lepiej aby zamieniały się rolami.
Przerwania we wszystkich w systemie PAL teoretycznie są 50Hz, lecz w rzeczywistości mogłyby przy dłuższym utworze się trochę "rozbiegnąć". Czytałem coś, że np. wczesne modele Pentagon generowały przerwania około 48.8Hz, więc możliwe jest, że to 50Hz to wartość uogólniona, podobnie jak podaje się pojemność silnika w autach, niby ma 1.3 a w rzeczywistości ma 1280.
AY Music, ULA plus.

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Wyzwanie dla koderów - Multiplatform demo
« Odpowiedź #16 dnia: 2013.04.03, 23:08:04 »
A może zamiast grać jednocześnie niech np po kolei różne scalaki "piszczą" coś a`la dialogu czy też popisywania się kto jak tą samą melodię potrafi zagrać. Nasuwa mi się takie skojarzenie z utworem Jean Michael Jarre -  Fishing Junks At Sunset w którym na przemian popisują się syntezatory i chińska orkiestra. Albo Aerosmith & Run DMC - Walk This Way, jeśli ktoś woli ostrzej. ;)

Czy ktoś coś zaczął robić? A może trzeba oddelegować kto ma co zrobić? Kto koduje na czym? Kto dokonuje wyboru obrazków i konwertuje na poszczególne platformy? Jakieś propozycje jaki utwór ma zagrać?
« Ostatnia zmiana: 2013.04.03, 23:11:03 wysłana przez ZbyniuR »
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Wyzwanie dla koderów - Multiplatform demo
« Odpowiedź #17 dnia: 2013.04.04, 00:31:44 »
Propozycja utworu? Deep Purple - Smoke on the Water (wykonanie z Made in Japan), to mi pierwsze przyszło na myśl, tam są ciekawie dialogi gitary i klawiszy pod koniec, a i zrobienie solo byłoby wyzwaniem, choć na pewno w necie jest rozpisane. Nie szukałem, bo i tak nie znam nut. Na pewno są pliki midi, ale raczej wykonania studyjnego.
AY Music, ULA plus.