Autor Wątek: Dżem dobry, powiedział słoik po otwarciu :)  (Przeczytany 4641 razy)

robreg

  • *
  • Wiadomości: 29
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • Timex 2048 + FDD3000
Dżem dobry, powiedział słoik po otwarciu :)
« dnia: 2013.08.11, 20:20:02 »
Witam,

Po wielu perypetiach z uzyskaniem dostępu do konta w końcu mogę się przywitać.

Przypędziło mnie do Was dzieciństwo spędzone z Timex-em 2048, oraz od niedawna odbudowane zbiory, dodatkowo uzupełnione o marzenie lat dziecięcych stację Timex FDD3000 :) :) :)

sect0r

  • *****
  • Wiadomości: 698
  • Miejsce pobytu:
    Oltedal/NO
  • speccyholic
Odp: Dżem dobry, powiedział słoik po otwarciu :)
« Odpowiedź #1 dnia: 2013.08.11, 20:54:18 »
Witaj!
Dzieciństwo spędzone z Timexem/Spektrusiem to piękna sprawa. Wielu z nas nie chce zapomnieć tych pięknych chwil. Dlatego tutaj jesteśmy.
Oby nie skończyło się tylko na wspomnieniach :D
Szarak # DivIDE+ # MasakratorFM DeluXe by Zaxon

robreg

  • *
  • Wiadomości: 29
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • Timex 2048 + FDD3000
Odp: Dżem dobry, powiedział słoik po otwarciu :)
« Odpowiedź #2 dnia: 2013.08.11, 22:54:28 »
Witaj, witaj!

Ja 36 godzin temu pierwszy raz w życiu zobaczyłem napis: ©1984 Timex TOS V.A2 wyświetlony pod starym, dobrze znanym ©1982 Sinclair Research Ltd.!!! Ciężko to nazwać wspomnieniami, bardziej nazywałbym to jakąś chorobą, tylko za żadne skarby nie chce mi się z niej leczyć! ;)

PS. Czy ktoś ma obrazy całych oryginalych dyskietek TOS-owych, takich, które przychodziły ze stacją? Przeczytałem w necie, że był tam plik zawierający spis poleceń TOS-u. Przejrzałem materiały udostępnione przez TDU na jego FTP-ie, ale chyba tam mojego celu nie ma. Jeśli jakąś miejscówkę przeoczyłem, przepraszam za roztargnienie :) ale ba! Mam działającą stację!

Człowiek stary jak świat, a w temacie obsługi FDD to więcej wiem z PC-DOSa niż z TOSu, o CP/M-ie nie wspominając (CP/M na Timexie spowodował u mnie głośny opad szczęki!)


steev

  • *****
  • Wiadomości: 1362
  • Miejsce pobytu:
    inode 42
Odp: Dżem dobry, powiedział słoik po otwarciu :)
« Odpowiedź #3 dnia: 2013.08.12, 10:31:05 »
Obrazu nie mam, ale możesz zerknąć tutaj  http://timex.comboios.info/PT/tmxtechfdd.html  :)
Machines should work. People should think.

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1260
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Dżem dobry, powiedział słoik po otwarciu :)
« Odpowiedź #4 dnia: 2013.08.12, 11:24:44 »
Mogę ewentualnie skopiować ten dysk, ale nie ma tam nic odkrywczego, a opis komend to tylko jeden ekran tekstu. To co podał steev wyżej, jest kompletną instrukcją dołączaną do stacji. (Z dokładnością do opisu złącza RS).

robreg

  • *
  • Wiadomości: 29
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • Timex 2048 + FDD3000
Odp: Dżem dobry, powiedział słoik po otwarciu :)
« Odpowiedź #5 dnia: 2013.08.12, 16:23:59 »
Obrazu nie mam, ale możesz zerknąć tutaj  http://timex.comboios.info/PT/tmxtechfdd.html  :)

Bardzo dziękuję za linka - to jest to o co głównie mi chodziło.

Mogę ewentualnie skopiować ten dysk, ale nie ma tam nic odkrywczego, a opis komend to tylko jeden ekran tekstu. To co podał steev wyżej, jest kompletną instrukcją dołączaną do stacji. (Z dokładnością do opisu złącza RS).

jakby to nie było zbytnią pazernością z mojej strony i dałbyś radę przygotować taki obraz dysku, choćby w celach posiadania pełnej kolekcji dokumentacji do FDD byłbym zobowiązany (CP/M na dyskietkach 3,5" ruszył jak burza!) Obecnie przygarniam z ogromną chęcią wszystko co na temat FDD3000 zdobyć można. :) Nadrabianie zaległości po tylu latach to wielka frajda.

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1260
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Dżem dobry, powiedział słoik po otwarciu :)
« Odpowiedź #6 dnia: 2013.08.12, 16:48:16 »
Nie podejmuję się zrobienia obrazu dysku.
Mogę tylko skopiować. Na dyskietkę lub do tap.
« Ostatnia zmiana: 2013.08.12, 17:09:00 wysłana przez Phonex »