Autor Wątek: ROMBO Vidi-ZX (wydzielony z wątku o Videoface)  (Przeczytany 2772 razy)

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
ROMBO Vidi-ZX (wydzielony z wątku o Videoface)
« dnia: 2022.09.23, 06:45:46 »
Tak z czystej ciekawości... Myślicie że np. na Spectrum 128k byłoby to w stanie chodzić lepiej (np. skanować obraz z prędkością 10kl/s) czy raczej tutaj już ograniczeniem jest procesor sam w sobie?

Był także inny digitizer o nazwie Rombo Vidi-ZX, a z jego opisu wynika, że mógł on skanować z prędkością 10 klatek/s. Ale jak on był zbudowany, co w nim siedzi, nie jestem w stanie znaleźć takich informacji. Jeśli ktoś ma go w swoich zasobach, proszę aby podzielił się taka informacją oraz pokazał ten interfejs w działaniu.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

retromaniak

  • *
  • Wiadomości: 24
  • Miejsce pobytu:
    Powiat Słupski, Pomorskie, Polska
Odp: ROMBO Vidi-ZX (wydzielony z wątku o Videoface)
« Odpowiedź #1 dnia: 2022.09.23, 13:07:15 »
Był także inny digitizer o nazwie Rombo Vidi-ZX, a z jego opisu wynika, że mógł on skanować z prędkością 10 klatek/s. Ale jak on był zbudowany, co w nim siedzi, nie jestem w stanie znaleźć takich informacji. Jeśli ktoś ma go w swoich zasobach, proszę aby podzielił się taka informacją oraz pokazał ten interfejs w działaniu.
Jeżeli chodzi o ten digitizer to znalazłem gościa który pokazuje ten sprzęt w akcji... Może uda się chociaż wydedukować czy jest to sprzęt zbudowany w oparciu o tę samą zasadę czy inną. Link tutaj . Choć osobiście bardziej niż fakt odświeżania z prędkością 10kl/s oczarowuje mnie samo oprogramowanie... Z tego co widzę bowiem jest ono o wiele bardziej zaawansowane od VideoFace'a.
Timex Computer 2048

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: ROMBO Vidi-ZX (wydzielony z wątku o Videoface)
« Odpowiedź #2 dnia: 2022.09.23, 15:05:19 »
Jeżeli chodzi o ten digitizer to znalazłem gościa który pokazuje ten sprzęt w akcji... Może uda się chociaż wydedukować czy jest to sprzęt zbudowany w oparciu o tę samą zasadę czy inną. Link tutaj .

Z tego filmiku niewiele można "wydedukować", ponieważ poza pokazaniem jego flaczków i odczytaniu oznaczeń na scalakach, nadal niewiele wiadomo. Można jedynie zobaczyć, że jest dekoder adresów (HC139), 8K pamięci RAM (6264), dwa liczniki (HC4040 i HC393), przerzutniki robiące raczej za zatrzask (HC374), bufor na szynie danych (HC244), przerzutniki (HC74), kilka bramek logicznych (HC00 i HC02) oraz analogowy komparator (LM319) plus elementy bierne.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

retromaniak

  • *
  • Wiadomości: 24
  • Miejsce pobytu:
    Powiat Słupski, Pomorskie, Polska
Odp: ROMBO Vidi-ZX (wydzielony z wątku o Videoface)
« Odpowiedź #3 dnia: 2022.09.23, 16:44:56 »
Można ewentualnie zrobić coś głupiego. Wziąć software od Rombo i spróbować odpalić z podłączonym VideoFace'em... Chyba nie wydarzy się nic niebezpiecznego...
Timex Computer 2048

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: ROMBO Vidi-ZX (wydzielony z wątku o Videoface)
« Odpowiedź #4 dnia: 2022.09.23, 17:29:21 »
Można ewentualnie zrobić coś głupiego. Wziąć software od Rombo i spróbować odpalić z podłączonym VideoFace'em...

Emmmm, tylko po co skoro one działają na innej zasadzie.i zapewne na innych portach.

Chyba nie wydarzy się nic niebezpiecznego...

No poza urwaniem ręki, porażeniem prądem, wywaleniem korków w kamienicy, większych zagrożeń nie widzę :P
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

andy

  • *****
  • Wiadomości: 1065
  • Miejsce pobytu:
    Kielce Wsch.
Odp: ROMBO Vidi-ZX (wydzielony z wątku o Videoface)
« Odpowiedź #5 dnia: 2022.09.23, 23:14:51 »
Wziąć software od Rombo i spróbować odpalić z podłączonym VideoFace'em... Chyba nie wydarzy się nic niebezpiecznego...
Ćwiczyłem takie zamiany z klonami cartów do i/f II. Nic się nie wydarzyło niebezpiecznego, nawet menu wyświetlały wsady od innych :)
pzdr
a.
POKE 35899,0  ZX 81, ZX Spectrum +, +2, Harlequin, ZX Max 48 & 128, Spider 48, Chrome 128, TC 2048, divIDE, CPC 464