Autor Wątek: Anulowane (nie opłacone z góry) zakupy w allegro  (Przeczytany 1021 razy)

Gelip

  • *****
  • Wiadomości: 769
    • Sysprep WinXP SP2 64-bit for pure UEFI with ACPI, AHCI, NVMe, USB 3.x
Anulowane (nie opłacone z góry) zakupy w allegro
« dnia: 2021.08.03, 08:30:03 »
Może ktoś wie jak to działa dokładnie?
Dawno nie kupowałem kilku przedmiotów od jednego sprzedawcy i zamiast skorzystać z koszyka i kupić oraz zapłacić razem kupiłem 3 przedmioty płatne z góry ale kliknąłem oddzielnie w każdym Kupuję i płacę ale nie zapłaciłem. Następnie w Moje zakupy anulowałem płatność każdego przedmiotu oraz anulowałem zakup każdego przedmiotu. Teraz na liście zakupów mam 3 anulowane zakupy.

Chcę kupić ponownie jak trzeba za pomocą koszyka. Dodałem więc 3 przedmioty do koszyka ale jak klikam Dostawa i płatność to wyskakuje mi informacja:

Ponowny zakup przedmiotu
Zauważyliśmy, że kupiłeś już te oferty:
Czy na pewno chcesz dokonać zakupu ponownie?

Więc co mam czekać ileś dni aż to zniknie czy jak?
"Byte" Personal Computer
Брестское ПО средств вычислительной техники

tomi

  • GTS
  • ****
  • Wiadomości: 297
  • Miejsce pobytu:
    Poznań
Odp: Anulowane (nie opłacone z góry) zakupy w allegro
« Odpowiedź #1 dnia: 2021.08.03, 09:23:17 »
Poprzednie zakupy masz anulowane i nieopłacone - transakcja nie doszła do skutku. Ta informacja pozostaje w historii, możesz ją najwyżej ukryć.
W nowym zakupie potwierdzasz, że mimo iż ten przedmiot był już kupiony, chcesz go kupić i dokonujesz zakupu z płatnością. Komunikat ma zabezpieczać przed przypadkowym podwójnym zakupem.


trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6846
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Anulowane (nie opłacone z góry) zakupy w allegro
« Odpowiedź #2 dnia: 2021.08.03, 09:25:17 »
Nie zniknie ;)
Jeśli poprzednie zakupy mają status "anulowane", to kupuj śmiało. Też mnie trochę zdziwił ten komunikat, jak zrobiłem podobny numer, co Ty. Kupiłem "po nowemu" i wszystko było ok.

Gelip

  • *****
  • Wiadomości: 769
    • Sysprep WinXP SP2 64-bit for pure UEFI with ACPI, AHCI, NVMe, USB 3.x
Odp: Anulowane (nie opłacone z góry) zakupy w allegro
« Odpowiedź #3 dnia: 2021.08.03, 09:39:13 »
Ta informacja pozostaje w historii, możesz ją najwyżej ukryć.
W nowym zakupie potwierdzasz, że mimo iż ten przedmiot był już kupiony, chcesz go kupić i dokonujesz zakupu z płatnością. Komunikat ma zabezpieczać przed przypadkowym podwójnym zakupem.
Tak, zauważyłem, że mogę go tylko ukryć.
Nie zniknie ;)
Jeśli poprzednie zakupy mają status "anulowane", to kupuj śmiało. Też mnie trochę zdziwił ten komunikat, jak zrobiłem podobny numer, co Ty. Kupiłem "po nowemu" i wszystko było ok.
Tak, chyba racja. Napisałem też do sprzedawcy, że się pomyliłem i odpisał mi:
Cytuj
Witam,


Zamówienie zostało anulowane poprzez serwis allegro oraz u nas w systemie.
Nie powinno być już problemu ze złożeniem zamówienia.


Pozdrawiam

Czyli mimo iż automat wykrywa iż już są kupione dane przedmioty to po prostu trzeba kupić jeszcze raz od nowa za pomocą koszyka oczywiście - nie wiem czemu nie użyłem koszyka wcześniej - chyba myślałem iż to zakupy bez logowania do allegro.
"Byte" Personal Computer
Брестское ПО средств вычислительной техники