Autor Wątek: Zobacz Elwro(we Wrocławiu)  (Przeczytany 2992 razy)

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Zobacz Elwro(we Wrocławiu)
« dnia: 2017.05.18, 19:40:00 »
We Wrocławiu jest podobno wystawa "Mózgi elektronowe. Elwro i jego plastycy" wystawa w galerii Dizajn, w dniach 17.03-21.05.2017. Gdzie mają być prezentowane m. in. komputery Elwro. Podobno Elwro 800 Junior i 801AT. Wystawa kończy się już niedługo adres: https://www.bwa.wroc.pl/index.php?l=pl&id=1200&b=3&w=1

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Zobacz Elwro(we Wrocławiu)
« Odpowiedź #1 dnia: 2017.05.18, 21:31:04 »
Karwafa ... byłem we Wro w ostatni łykend, a do BWA miałem rzut beretem ... Ech, na rodzinę nie można liczyć, aby wiedziała o takich wystawach.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

nietoperz

  • ****
  • Wiadomości: 400
Odp: Zobacz Elwro(we Wrocławiu)
« Odpowiedź #2 dnia: 2017.05.18, 21:55:40 »
Byłem, widziałem - na 10-15 minut oglądania. Była działająca Elwirka to sobie dziecko ponaciskało a potem mogła odbijać pieczątki z literkami. Jakieś tam malutkie modele odry (fajne), modele koncepcyjne kalkulatora (chyba 182) - paskudnie wykonane. Był 801AT. W wydzielonej przestrzeni dokumentacja do którejś z maszyn elwro wypożyczona z archiwum państwowego - obok wielki znak żeby nie fotografować - dziwne.

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Odp: Zobacz Elwro(we Wrocławiu)
« Odpowiedź #3 dnia: 2017.05.19, 23:50:36 »
Moim zdaniem ta wystawa jest warta obejrzenia. @nietoperz - przeoczyłeś chyba możliwość pogrania na Ameprodzie. Jest - sprawna z monitorem z epoki. Jak macie videotrafa to bierzcie ze sobą(bo jeden jest ale na wystawie i nie wiem czy sprawny i chyba nie można). Zresztą tam jest sporo rzadkich rzeczy na wystawie - Elwro konsola(nie Ameprod), 801AT z klawiaturą w układzie z PL znakami, kalendarze na 2000 rok bodajże z 1973, czy gadżety Elwro. Te modele prototypowe są chyba org. Wystawa jest jeszcze chyba co najmniej jutro(i ma być jakieś oprowadzanie z opowiadaniem i koncert jeśli się nie mylę). Tak naprawdę to szkoda, że nie udało im się zestawić Junetu i prezentować np. jakiś grafik...