Autor Wątek: Wita specjalista od napraw krzywych wykresów.  (Przeczytany 4809 razy)

gabriel0

  • *
  • Wiadomości: 5
  • Miejsce pobytu:
    Mazowieckie
Wita specjalista od napraw krzywych wykresów.
« dnia: 2021.12.14, 19:45:24 »
Witam.
Jestem na forum z powodu iż znalazłem starą kasetę z grami z schneidera cpc 464.
Miałem zadać tu sporo pytań, typu "Jak naprawić uszkodzone dane zgrane z kasety", acz proces rejestracji trwał dłużej niż moje testy na plikach .wav
Bawię się obecnie w naprawę gier które zgrałem z taśmy takiej jakości, że sam jestem w szoku że to działa.
Nie posiadam schneidera, obecnie bazuję na java emulatorze.

Pozdrawiam.

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Wita specjalista od napraw krzywych wykresów.
« Odpowiedź #1 dnia: 2021.12.15, 23:54:22 »
Witaj na forum,

Może nie warto bawić się w regeneracje starych gier na kasetach jeśli występują one już gdzieś w repozytoriach i można je bezproblemowo ściągnąć :)
Chyba że to jakieś białe kruki czy też Twoje własne produkcje z przeszłości, to może wtedy warto zainwestować trochę czasu w zabawy edytorami plików dźwiękowych, jednak nie jest to łatwy temat do ogarnięcia jeśli nagrania są mocno sfatygowane.
Nie chciałbym Ciebie jednak zniechęcać, bo taka wiedza zawsze się przyda w przyszłości kiedy będzie to ekonomicznie/czasowo uzasadnione  ;D

Może niebawem zapragniesz posiadać swój własny komputer Amstrad/Schneider CPC by dotknąć magii retro w realu, tylko ostrożnie bo to hobby bardzo wciąga  :D
Ja kilka lat temu chciałem tylko kupić sobie tak na pamiątkę ZX Spectrum i Schneidera CPC 8128 jakie znałem z mojej przeszłości i nawet się nie zorientowałem że moja kolekcja nie mieści mi się już w mieszkaniu po tych kilku latach  :P
« Ostatnia zmiana: 2021.12.16, 00:07:19 wysłana przez damik »
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

gabriel0

  • *
  • Wiadomości: 5
  • Miejsce pobytu:
    Mazowieckie
Odp: Wita specjalista od napraw krzywych wykresów.
« Odpowiedź #2 dnia: 2021.12.16, 03:45:24 »
Witam.
Ogólnie kaseta była z "nieznanymi" danymi, co dosyć solidnie popchnęło mnie w celu naprawy tychże. Niestety nie było tam nic interesującego. Ot gry które są dostępne do ściągnięcia z internetu.

Wiem że jak trafię jakiegoś schneidera cpc 464 w miarę tanio to kupię, lecz psychicznie zatrzymałem się w czasach gdzie taki ładny kosztował koło 200zł, więc obecnie odpada.

Czy ogólnie jest jakiś poradnik albo patenty, jak odczytywać sfatygowane dane z kaset? Mój sposób wydaję się działać całkiem nienagannie i zajmuje max 5 minut pracy przy komputerze, więc chciałbym się nim podzielić tu na forum/porównać do innych.

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Wita specjalista od napraw krzywych wykresów.
« Odpowiedź #3 dnia: 2021.12.27, 12:21:47 »
Odzew taki wielki że raczej jesteś prekursorem tematu. Myślę że ci więksi w Polsce fanatycy CPC inwestowali w stacje dysków. A przez to niespecjalnie sie interesowali taśmami, a ci mniejsi entuzjaści nie mają cierpliwości do czegoś co nawet przed laty nie było ich największa pasją.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

gabriel0

  • *
  • Wiadomości: 5
  • Miejsce pobytu:
    Mazowieckie
Odp: Wita specjalista od napraw krzywych wykresów.
« Odpowiedź #4 dnia: 2022.02.17, 00:56:50 »
W takim razie znajdę chwilę to opiszę sytuację tu na forum. Możę komuś się przyda. Emualtor jest w stanie odczytać nawet nagranie przegrywane z kasprzaka na kasprzaka przez mikrofon, gdzie w większości słychać tylko coś na wzór wiatru wiejącego centralnie w mikrofon.