ZX Spectrum > MUZYKA

Atarin, czyli jak potargać jelita

(1/4) > >>

Zlew:
Parę miesięcy temu na Multimatografie grupa Techno Lab wypuściła demko pt. "Atarin", które graficznie może nie szaleje, ale za to audio trzepie.

Na specu udało im się osiągnąć coś niby nieosiągalnego - SidSound, Kontrolowalny pulse-width, syncbuzzery i sample w 6kHz (prawie wszystko to znane było z Atari ST bądź CPC).

W dniu wrzucenia prac do sieci kowalski opublikował artykuło tym jak wszystko to zostało osiągnięte (tutaj), niestety cały po rosyjsku :(

Niedawno skontaktowałem się z nq w sprawie napomnianego w demie VT3.0, i mówiąc krótko jeszcze poczekamy. Wpierw przyjdzie VT2.6, który będzie wciąż działał na formacie .pt3, a w dalekiej przyszłości nadejdzie to 3.0 z nowym formatem - .pt4 - i to w nim powinniśmy oczekiwać nowych możliwości. Niestety prace jeszcze się nawet nie zaczęły, bo grupa oczekuje powrotu Flexxa (człowiek odpowiedzialny za VT2.5).
Oryginalna konwersacja.

Demo wyszło parę miesięcy temu, ale poza wymianą zdań w wątku Multimatografu nie znalazłem na forum innych informacji, więc odkopałem i wrzucam

Ilyad:
Nie było specjalnie echa, bo sidsound już dawno robili na AY-greku, ze 15 lat temu. Minus tego taki że zabiera czas CPU. Muza faktycznie zapiera dech w piersi.

ZbyniuR:
Obejrzałem sobie na YT inne produkcje z tej imprezy, i jakoś Atarin robi na mnie najmniejsze wrażenie. :)
http://www.pouet.net/party.php?which=1680&when=2018

ZX Freeq:
Ja, gdy pierwszy raz zobaczyłem (czytaj usłyszałem) Atarin, usiadłem z wrażenia. Tak samo przy innych produkcjach z tamtego party.
Z SIDowych sztuczek znałem Patisoners Demo, SID Player, Atarin i chyba jeszcze coś, ale teraz tytułu nie pamiętam.  Co 15 lat temu udawało SIDa, @Ilyad?

Ilyad:

--- Cytuj ---Co 15 lat temu udawało SIDa, @Ilyad?
--- Koniec cytatu ---
A Patisoners nie było z tamtych lat ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej