Komputery z Z80 > CP/M - kompatybilne

[CP/M] Z80-MBC2 - opinie i uwagi

<< < (5/5)

trojacek:

--- Cytat: JLS w 2023.08.30, 22:44:34 ---Przy okazji przetestowałem adaptery, które umożliwiają podłączenie klawiatury i myszki USB do gniazda PS2. Przetestowałem już kilka klawiatur  i niestety nie każda klawiatura jak i mysz współpracuje z adapterem USB-PS2.

--- Koniec cytatu ---

To akurat dość oczywiste.
Urządzenia USB w trybie natywnym szukają hosta, w którym mają się zarejestrować. Natomiast PS/2 to zwykły kanał szeregowy, który tego nie zapewni. Zatem zgodność urządzenia z PS/2 oznacza przejście na bit-banging na liniach danych. Dawniej klawiatury miały do tego przełącznik, obecnie zgaduję, że MCU klawiatury/myszy ma na wystarczająco pamięci, by zaimplementować przełączanie automatyczne.

tapy:
Tak, to świetne rozwiązanie terminala za niewielkie pieniądze. Projekty wykorzystujące ESP32 i bibliotekę FabGL przypadły mi bardziej do gustu niż te z wykorzystaniem Parallax P8X32A Propeller.
PS. Na liście TODO mam do zrobienia podobny moduł w standardzie RCBus, ale tu chyba będzie to początek przyszłego roku, bo ugrzęzłem na budowie "idealnego" zestawu z Z80 pod MP/M II ;)

damik:
Terminale te są bardzo fajne i z dodatkowymi bajerami, z tego co czytałem to można też na tym z ESP32 uruchamiać dodatkowo jakieś proste gry ekranowe z firmware ;)
Mnie w zasadzie wystarcza ten oryginalny z MBC2 bazujący na małym procku STM32.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej