Komputery z Z80 > SAM COUPE

Nowy menedżer dyskietek Sama

<< < (31/36) > >>

Antony/DTA:

--- Cytat: Sir David w 2022.08.05, 11:35:19 ---
--- Cytuj ---Sam's SCREEN$ files compressed with SAVE MODE 3 are shows uncompressed. 

--- Koniec cytatu ---
A few years ago I tried to figure out SAVE MODE 3 algorithm but failed. And then I forgot about it.

--- Koniec cytatu ---
I will hopefully have it tomorrow for screen mode 4.
Unpack3 for ScrMode4 is in MasterBasic 1.7 at &62E9 (when paged in section B).

Sir David:

--- Cytat: Antony/DTA w 2022.08.05, 14:58:42 ---Unpack3 for ScrMode4 is in MasterBasic 1.7 at &62E9 (when paged in section B).

--- Koniec cytatu ---
I remember disassembling it and drawing schematics, but I can't remember why I quit.

Antony/DTA:
I already have it, I will send you the source code and description tomorrow.
If I hadn't looked at the MasterBasic disassembly, I probably wouldn't have figured out that the counter can be 3 or 7 bits.

skoti:
Na wstępie Sir David - SCADM to naprawdę kawał solidnego oprogramowania.
Bawiłem się trochę obrazami dyskietek w formacie TOS. Przerzucałem sobie różne rzeczy z tap do dsk. Super.
Jest jakiś problem z eksportem do TOS 640kB. Tworzony obraz jest uszkodzony?
Otwieram w D2 obraz TOS 160kB. Przerzucam do D1 niczego nie zmieniając i eksportuję do TOS 640kB. SCADM w wersji 0.81

Sir David:
Sprawdzę to. Cieszę się, że ktoś oprócz mnie mojego programu używa  :) Ja go używam praktycznie codziennie. Ostatnio bawię się w różne efekty w czasie ładowania z dyskietki (na SAM-ie). Udało mi się np. zrobić odgrywanie muzyki, co najlepsi SAM-owi koderzy uważali za niemożliwe, a teraz próbuję różnych animacji. Fajna zabawa  ;)

Przyznam, że poprawiając w ostatniej wersji kompatybilność z TOS-em nie próbowałem eksportu na dyskietkę 640k. Ostatnie próby były dawno temu, gdy tą funkcjonalność zrobiłem, więc może coś się od tego czasu popsuło przy okazji innych poprawek. Znalazłem już też dwa inne błędy, więc pewnie niedługo wypuszczę 0.82.

Tak przy okazji, nie wspominałem tutaj o wersji 0.81. Pełna lista nowości znajduje się w dołączonym z programem pliku tekstowym. Na przykład dodałem w niej jeszcze jedną funkcjonalność przy imporcie obrazków, czyli przekierowanie kolorów. Coś, o czym myślałem dawno temu, gdy zaczynałem pisać import, a potem zapomniałem. Co to daje? Taki praktyczny przykład: gdy przy konwersji przydałoby się więcej kolorów, bo jakieś istotne, ale mniej używane kolory zostały pominięte, a z automatu zostało wybranych kilka odcieni jednego koloru, można spróbować je przekierować do jednego/kilku wybranych odcieni i w ten sposób uwolnić możliwość użycia innych kolorów.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej