ZX Spectrum > MUZYKA

PC: głos -> instrument

(1/4) > >>

Abrimaal:
Pośrednio związane z muzyką na ZX.
Szukam programu na Windows, który zamienia głos na instrument i pozwoli zapisać jako tabs, tracker, piano roll czy midi, ostatecznie nuty. Taki komputer muzyczny widziałem już w latach 80tych w TV. Prezenter nucił do mikrofonu, a komputer zamieniał jego głos na organy, sax, chór czy inne instrumenty i grał.
Mam dużo pomysłów na muzykę, ale nie potrafię ich zagrać, szczególnie szybkich partii solo.

SAJ:
Cos jak vocoder ?

ZbyniuR:
A nie łatwiej znaleźć taką apkę na telefon?  :)

Abrimaal:
Wszystko jedno czy na Windows czy Android. Problem w tym, że wyszukiwarki nie znajdują czego szukam. Znajdują albo drogie profesjonalne studia albo proste deformatory głosu (obniżenie, podwyższenie, zwolnienie, przyspieszenie).
Jedyna apka, którą znalazłem na Android konwertowała głos do nut i w dodatku zapisywała plik do .jpg (!)
A może ja nie znam fachowej nazwy, dlatego mam takie wyniki wyszukiwania. Spróbuje vocoder.
Konkretnie chodzi o to, że puszczam sekcję rytmiczną i nagrywam gębą melodię. Wybieram instrument z sampli lub midi i komputer gra tą melodię na wybranym instrumencie. Ważne jest też, żeby zapis był edytowalny.

SAJ:
Dwie minuty na googlu wyskoczyly z czyms takim :

https://www.musicradar.com/tuition/tech/how-to-turn-a-vocal-recording-into-midi-in-a-daw-641094

Podzr.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej