Komputery z Z80 > JUPITER ACE

Kolejny klon - Jupiter-II

<< < (2/3) > >>

damik:
W końcu po długim czasie zbudowałem to cudo, jednak mam problem z układami PLD,  bo wydają się być martwe.
Mozliwe że jest jakiś problem z wsadami, albo mam felerne GALe, bo timingi i magistrala jest zupełnie statyczna pomimo poprawnego sygnału zegarowego wchodzącego do układu PLD.
Nie mam na razie czasu na dłuższą walkę jak też nie posiadam na stanie innych GALi.
Czy ktoś już może testował ten projekt?

PABB:
... powinienem mieć jeszcze jakieś sprawdzone GAL22v10 w magazynku. Mogę zabrać ze sobą do Katowic (odbiór na Porcelanie).

damik:
Dzięki,
Na priv obgadajmy szczegóły :)

damik:
Po długim czasie wróciłem do tego ustrojstwa i w uruchamianiu są pewne postępy ;)
Obraz jest już generowany, wyświetla już chyba raczej poprawnie i na ekranie pojawia się kursor.
Problemem okazał się GAL generujący timingi Video, jakiego wsad autor w między czasie zmodyfikował pod nowszą wersję PCB.
Po wgraniu starej wersji wsadu komputer ożył ale jednak nie do końca, bo nie czyta klawiatury, pomimo że dostaje sterowanie na bufor klawiatury 74LS367.

W związku z tym mam pytanie, czy jest może dostępny do Jupitera Ace jakiś ROM testowy ?

KWF:
Ano jest, tylko on testuje pamięci, a nie resztę flaczków.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej