Autor Wątek: Zaginione polskie programy na Spectrum  (Przeczytany 122940 razy)

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Zaginione polskie programy na Spectrum
« Odpowiedź #120 dnia: 2011.12.13, 23:26:47 »
Wiesz... We wczesnym okresie też używaliśmy różnych dziwnych nazw ;)
Ja Mikropola znam osobiście jako jednego człowieka. Jeśli poza nim był ktoś więcej to Sabe powinien wiedzieć coś więcej :)

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Zaginione polskie programy na Spectrum
« Odpowiedź #121 dnia: 2011.12.13, 23:31:12 »
Współpracował z nim też The Spy - chyba napisał kilka muzyczek czy coś. Całkiem fajnych zresztą... I chyba Miva, który grafikę robił (choć mogłem coś pomieszać).
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Zaginione polskie programy na Spectrum
« Odpowiedź #122 dnia: 2011.12.13, 23:35:07 »
A co do samego Mikropolu, to przede wszystkim robił wczesne dema:
http://zxaaa.untergrund.net/demo.php?s=mikropol&author=Author
http://www.zxdemo.org/author.php?id=785
Matofesi, to był jeden człowiek? Załączam demo, gdzie jest liczba mnoga - Mikropol Hackers

A tu mnie zadziwiłeś.
Do tej pory znałem (z produkcji) pojedynczą osobę, występującą pod tym pseduonimem.
http://zxspectrum48.i-demo.pl/zxdemos_pliki/classic/soondemo.tap
http://zxspectrum48.i-demo.pl/zxdemos_pliki/classic/SIGNAL_3.TAP
http://zxspectrum48.i-demo.pl/zxdemos_pliki/classic/SIGNAL1.TAP
http://zxspectrum48.i-demo.pl/zxdemos_pliki/classic/INFAMY.TAP

Przy okazji - masz więcej starych dem polskich, takich jak załązone przez Ciebie? Tego na WOSie nie było.

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Zaginione polskie programy na Spectrum
« Odpowiedź #123 dnia: 2011.12.14, 13:21:18 »
Ano mam trochę polskich dem osobiście  odzyskanych z kaset. Chętnie się nimi podzielę, niecierpliwie czekam na start bazy danych i możliwość uploadu ;)

Sabe^OLB

  • **
  • Wiadomości: 53
  • Miejsce pobytu:
    Bydgoszcz
Odp: Zaginione polskie programy na Spectrum
« Odpowiedź #124 dnia: 2011.12.15, 00:51:32 »
No rzeczywiście, Mikropol to pojedyncza osoba - chyba, że się rozmnożył ;)
"Mikropol Hackers" to jak Mat mówi - efekt nieco dziwnego ówczesnego nazewnictwa.
The Spy był spectrumowym muzykiem, zdaje się, że z Bolesławca - wcześniej "wystąpił" jako Wonder Boy w moim demku "Savage". Jako The Criminals mieliśmy w dwójkę/trójkę natrzaskać całą masę dem, od których opadłyby szczęki nawet amigowcom. Oczywiście, nie udało się zrobić nawet jednego... ;)

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Zaginione polskie programy na Spectrum
« Odpowiedź #125 dnia: 2011.12.15, 22:00:31 »
Bolesławiec to rzut beretem ode mnie. Owszem był tu The Spy, ale coś mi się zdaje, że taki Amigowy... Nawet go chyba spotkałem kiedyś jak byliśmy u kolesi Amigowców (czy na jakimś party w Chojnowie...). Ale jakoś nie skojarzyłem go jako spectrumowca :D No tylko, że to był rok jakoś 93-94, czyli już po jego aktywności na ZX.
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

Sabe^OLB

  • **
  • Wiadomości: 53
  • Miejsce pobytu:
    Bydgoszcz
Odp: Zaginione polskie programy na Spectrum
« Odpowiedź #126 dnia: 2011.12.16, 09:21:15 »
Amigowy The Spy to była bardzo znana postać, ale ze Szwecji - główny koder legendarnego dema Hardwired. Prawdopodobnie demo widział każdy scenowy amigowiec, więc pewnie zmieniłby ksywkę. Ale rzeczywiście, nie wiem, w jaka stronę komputerowego światka poszedł po rozstaniu ze Spectrum.
Zaznaczam jednak, że z tym Bolesławcem mogę się mylić - starszy człowiek ma prawo mieć problemy z pamięcią ;)

andys

  • *
  • Wiadomości: 41
  • Miejsce pobytu:
    w domu
Odp: Zaginione polskie programy na Spectrum
« Odpowiedź #127 dnia: 2011.12.28, 09:09:30 »
Posiadam dwie  kasety z serii Coda, jednak jest problem ze zgraniem poniewaz nie posiadam magnetofonu:)
3xA:Sigma 7, Bombowy Jacek, Szczur Roland
3xY:Złośliwiec, Wyścigi szosowe, Cobra
Do tego z wizualnych rzeczy mam Apollo 12 firmy Mastertronic, którego nie widzę na WOS'ie. Reszta to cala reklamówka kaset z bliżej nieokreśloną zawartością (na wiekszosci nie ma opisow)

Postaram się coś zorganizować.

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Zaginione polskie programy na Spectrum
« Odpowiedź #128 dnia: 2011.12.28, 13:49:21 »
Dzięki.

A wrzuciłbyś zdjęcie tego Apollo 12?

andys

  • *
  • Wiadomości: 41
  • Miejsce pobytu:
    w domu
Odp: Zaginione polskie programy na Spectrum
« Odpowiedź #129 dnia: 2011.12.28, 14:52:32 »
Oczywiście. Mała poprawka. To Apollo 2 a nie 12 :P, jednak ponieważ nie zeskanowałem kiedyś tytułowej stronicy tej kasety to podejrzewam, że występuje pod innym tytułem (niepamiętam). Przepraszam za jakosc, ale to tak na szybko fonem zrobione.
-----edit
ta gra na wosie jest jako apollo11 (2 to release)




Te wszystkie skany były wysłane kiedyś (pewnie z 2 lata juz mija) do gościa z WOS i totalnie on to olał więc i mi odebrało chęci na cokolwiek z tym robienie (i tak mam mało czasu).
Przedstawiam skany ktorych nie ma na wosie. czyli np wewnetrzne skany  okładek danych gier. Może coś sie uchowa dla potomnych.











A tutaj taki zbior co ma w ogole jakikolwiek opis (i tak wiem, że dogrywalem cos)... Reszta kaset to doslowne noname.
« Ostatnia zmiana: 2011.12.28, 15:21:05 wysłana przez andys »

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Zaginione polskie programy na Spectrum
« Odpowiedź #130 dnia: 2011.12.28, 17:24:59 »
Tak podejrzewałem, że ten Apollo 12 się nazywa jakoś inaczej i jest już na Wosie.  Mastertronic to znana firma, gdybyś miał jakiegoś białego kruka ich produkcji to mógłbyś dostać za niego na Ebayu nawet i kilkaset funtów :)

Gry z kaset firmy Coda przydałyby się natomiast jak najbardziej, są to co prawda tylko cracki, ale cracki wysokiej jakości, z tłumaczeniem na polski.

Kiv_Master

  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Zaginione polskie programy na Spectrum
« Odpowiedź #131 dnia: 2012.01.08, 00:22:06 »
Witam, piszę tu bo ten oddzielny założony powyżej wątek mi nie działa. A więc mam takie pytanie czy speccy.pl będzie miało jakiś dział DOWNLOAD z plikami na swoim serwerze (w końcu nie zajmuje to tak dużo) podobnie jak np. AtariOnline czy wszelki soft będzie zawsze linkowany do rozmaitych uploadów (co nie jest zbyt wygodne i z których przecież może zniknąć) czy może do WOS co może jest już nieco wygodniejsze, chociaż myślę, że pliki leżące na własnym serwerze byłyby lepszym rozwiązaniem. Jednak bez względu w jakiej formie dział DOWNLOAD (z odpowiednimi kategoriami oczywiście) jest potrzebny bo teraz trzeba przeszukiwać forum, narazie jest tego mało ale jak się rozrośnie to ciężko coś będzie znaleźć.

Pozdrawiam 8)
Timex 2048 + mp3player :)

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Zaginione polskie programy na Spectrum
« Odpowiedź #132 dnia: 2012.01.08, 10:40:51 »
Witam, piszę tu bo ten oddzielny założony powyżej wątek mi nie działa. A więc mam takie pytanie czy speccy.pl będzie miało jakiś dział DOWNLOAD.
Pozdrawiam 8)

Tak, trwają prace nad jego stworzeniem a niedługo będę chciał to uruchomić. News o tym jest na głównej stronie -> www.speccy.pl


Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Zaginione polskie programy na Spectrum
« Odpowiedź #133 dnia: 2012.01.08, 12:26:16 »

Tak, trwają prace nad jego stworzeniem a niedługo będę chciał to uruchomić. News o tym jest na głównej stronie -> www.speccy.pl
Właśnie - piszemy o bazie polskich gier, tylko gdzie ona się znajduje?
AY Music, ULA plus.

Kiv_Master

  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Zaginione polskie programy na Spectrum
« Odpowiedź #134 dnia: 2012.01.08, 12:39:36 »
Cytuj
Tak, trwają prace nad jego stworzeniem a niedługo będę chciał to uruchomić. News o tym jest na głównej stronie -> www.speccy.pl

Zgadza się, ale tam pisze o "polskich produkcjach", a mi chodziło o takie obszerne, całościowe archiwum, z grami, użytkami, demami i to nie tylko samymi polskimi, przecież poza Polską powstało/powstaje tego dużo więcej, może dało by się zrobić mirror WOS, oczywiście za ich zgodą i w formie jaką wybierzecie, to aż tak dużo nie zajmuje miejsca. Chodzi o to żeby wszystko było w jednym miejscu a nie tak, że polskich szukamy na speccy.pl a już spoza na WOS.

Pozdrawiam
Timex 2048 + mp3player :)