Autor Wątek: folia ZX Plusa - Retroradionics  (Przeczytany 2993 razy)

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
folia ZX Plusa - Retroradionics
« dnia: 2019.12.06, 23:35:50 »
Kupiłem z rok temu folię do PLUS'a  na https://retroradionics.co.uk/ - po dłuuuuuuuugim oczekiwaniu, jak już ją dostałem to założyłem, sprawdziłem LOAD"", działało, komp poszedł na półkę. W zeszłą sobotę odpaliłem go ponownie - po włączeniu, na ekranie same z siebie zaczęły się pokazywać trójki - 3333333333333333333. Dzisiaj to rozebrałem, przymierzyłem i podłączyłem jeszcze raz - teraz po włączeniu na ekranie jest cisza ale po wciśnięciu klawiszy 1 i 2 mam na ekranie "13" i "23". Wszystkie pozostałe klawisze działają "normalnie", tylko ta 1 i 2 ma jakiś problem z 3. I teraz nie wiem, wygląda to na feler folii, czy ktoś przerabiał już odesłanie Djordowych ustrojst do Chin? Na ich stronie nie widzę żadnego info o serwisie? Czy taniej po prostu będzie kupić nową folię na sellmyretro albo kit od Pokemona? Nie wiem kompletnie jak do tego podejść...

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: folia ZX Plusa - Retroradionics
« Odpowiedź #1 dnia: 2019.12.06, 23:48:15 »
Nie wiem jak tam Twoja folia, ale kilkukrotnie zaobserwowałem podobne efekty nawet na oryginalnych foliach (+48(smasung),+2,+2A/B) w których były przyciśnięte klawisze podczas długiego przechowywania, zwykle z powodu zbyt wysokiego składowania lub owijania sprzętu folią stetchową.
Często w takich przypadkach pomagało/wystarczało wymontowanie takiej folii i jej powyginanie oraz "przemasowanie" na płaskiej powierzchni następnie jej ponowne zamontowanie.
« Ostatnia zmiana: 2019.12.07, 00:08:48 wysłana przez damik »
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: folia ZX Plusa - Retroradionics
« Odpowiedź #2 dnia: 2019.12.07, 09:17:18 »
Oki, dzięki za radę, spróbuję.

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: folia ZX Plusa - Retroradionics
« Odpowiedź #3 dnia: 2019.12.07, 15:03:13 »
Nic to nie dało.

Ale - teraz poluzowałem wszystkie śruby o pół obrotu w mocowaniu klawki na spodzie i działa jak powinna :)

Pewnie za rok wyciągnę tego Plusa znowu z boxa to się okaże czy będzie dalej ok ;)

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: folia ZX Plusa - Retroradionics
« Odpowiedź #4 dnia: 2019.12.07, 18:54:06 »
Dlatego wole gumiaka, choc pamietam, ze jak pojawil sie Plus, to nazywana to "profesjonalna klawiatura".
Ciekawe czy uda sie komus wyprodukowac jakis fajny zamiennik, moze od Nexta  ;D

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: folia ZX Plusa - Retroradionics
« Odpowiedź #5 dnia: 2019.12.07, 21:51:55 »
W sumie klawiaturze na mikro switchach od PokeMona niczego nie brakuje :)

Mam takie dwie i działają baaardzo zacnie.