Autor Wątek: Timex TC2048 vs Sinclair ZX Spectrum  (Przeczytany 19996 razy)

djslam

  • *
  • Wiadomości: 17
  • Miejsce pobytu:
    Bydgoszcz
Odp: Timex TC2048 vs Sinclair ZX Spectrum
« Odpowiedź #30 dnia: 2015.03.24, 13:07:09 »
No to panowie i panie... nie wierzyłem, że się uda się zdobyć zmodyfikowane gry dla Timex 2048, ale udało się... otrzymałem przed chwilą maila, a razem z nim paczkę z tzx'ami od pana z Chile :) W domu sprawdzę czy faktycznie prawidłowo działają na prawdziwym TC2048 i oczywiście jeżeli uzyskam zgodę od autora modyfikacji udostępnię wszystkim zainteresowanym.

Otrzymałem następujące zmodyfikowane gry w formacie tzx:
- Abu Simbel Profanation
- Airwolf
- Arkanoid
- Bubble Bobble
- Camelot Warriors
- Jack The Nipper 2: In Coconut Capers
- Uridium

djslam

  • *
  • Wiadomości: 17
  • Miejsce pobytu:
    Bydgoszcz
Odp: Timex TC2048 vs Sinclair ZX Spectrum
« Odpowiedź #31 dnia: 2015.03.25, 09:10:02 »
Gry, które otrzymałem są dostosowane do wymagań Timexa, dlatego na ZX mogą nie działać prawidłowo. Dodatkowo niektóre mają patcha, który umożliwia używanie w grze joysticka kempston. Ciekawostką jest to, że autor przeróbek (JFRoco) użył jakiegoś mega szybkiego loadera, który umożliwia załadunek gry w ciągu max 1,5 minuty :)

W załączniku paczka gier dedykowanych dla Timex 2048 (format *.tzx):

- Abu Simbel Profanation - 1985 - Dinamic Software (na prawdziwym TC nie chce się załadować, ale jestem w kontakcie z autorem, więc może się uda naprawić ten problem. Podejrzewam, że przyczyną jest zbyt krótki sygnał pilota loadera)
- Airwolf - 1984 - Elite Systems Ltd.
- Arkanoid - 1987 - Imagine Software Ltd. (dwie wersje)
- Bubble Bobble - 1987 - Firebird Software Ltd.
- Camelot Warriors - 1986 - Dinamic Software (dwie wersje, jedna obsługuje kawiaturę, druga Kempston)
- Jack The Nipper 2: In Coconut Capers - 1987 - Gremlin Graphics Software Ltd. (wersja umożliwia korzystanie z joysticka Kempston)
- Uridium - 1986 - Hewson Consultants Ltd (obsługuje Kempston i klawiaturę w TC)

Pliki dzięki uprzejmości JFRoco.