Autor Wątek: Panele do sprzetu.  (Przeczytany 1152 razy)

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Panele do sprzetu.
« dnia: 2020.05.20, 13:57:02 »
Hejka,

Mysle, ze nie jestem pierwszym, kto spotkal sie z problemem dorobienia w miare profesjonalnie wygladajacego panelu do prototypu.
Sa miejsca w ktorych mozna zamowic profesjonalnie wygladajace panele, czesto nawet w ofercie jest darmowe oprogramowanie do zaprojektowania aczkolwiek nie znalazlem takiego, ktore nadalo by sie na kieszen biednego hobbysty. Najtanszy maly panel z dwoma otworami jaki znalazlem kosztowal wiecej niz sto dolarow i wcale nie wygladal jakos urzekajaco, do tego kazda dodakowa kreska, naciecie czy otwor kosztowal dodatkowe dolary plus jeszcze dodatkowe koszty zmiany narzedzia, gdy otwory sa roznej srednicy. Pmyslalem, ze skoro moj panel wcale nie musi byc aluminiowy to postanowilem sprobowac na szybko zaprojektowac i zamowic prosta plytke PCB z dwoma otworami i wycieciem na karte SD i z prostym nadrukiem, bez zadnych sciezek i w kolorze czarnym. Koszt wyszedl rzedu kilku dolarow za piec sztuk i musze przyznac, ze efekt jest na prawde ciekawy.

Pozdrawiam.



trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6841
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Panele do sprzetu.
« Odpowiedź #1 dnia: 2020.05.20, 14:20:58 »
Ładnie wyszło.
Z laminatem problem leży głównie w krawędziach - nigdy nie są do końca gładkie, a z czasem robią się tylko gorsze, jeśli w wyniku użytkowania coś je "wyrabia".

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Panele do sprzetu.
« Odpowiedź #2 dnia: 2020.05.20, 15:03:09 »
To pudelko po zamknieciu jak sie domylam kilka razy odpale i nie bede juz otwieral, takze mysle, ze panel przetrwa przez jakis czas. Dzisiaj dorobie tylny panel i tez zamowie, jesli wyjdzie w tym samym strandardzie, to "bedzie pan zadowolony" :)



apk

  • ***
  • Wiadomości: 237
Odp: Panele do sprzetu.
« Odpowiedź #3 dnia: 2020.05.20, 16:11:57 »
Też zastosowałem w jednym z projektów panel z laminatu. Dodatkowa korzyść z tego była taka, że od wewnętrznej strony ścianki mam na niej ścieżki, które pozwalają mi zamontować gniazdko zasilania i transmisyjne, a także przylutować rezystor do diody sygnalizacyjnej. Takie dwutorowe wykorzystanie laminatu uprościło całą konstrukcję, a jednocześnie z zewnątrz ścianka nie wygląda jak płytka PCB.