Autor Wątek: Igła dozownicza do past i topników  (Przeczytany 1821 razy)

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Igła dozownicza do past i topników
« dnia: 2018.03.21, 19:35:04 »
... część z Was pewnie korzysta z fluxów, topników, past lutowniczych dozowanych ze strzykawek. Cholernie to wygodne i praktyczne. Igła dozownicza kosztuje 2-3PLN za sztukę - co samo w sobie nie jest kwotą zabójczą, natomiast w odniesieniu do tego konkretnego "specjalistycznego urządzenia" zdecydowanie przesadzoną.

Kupiłem więc kilka rodzajów igieł (różne średnice) - uruchomiłem dremela, mikroszlifierkę i wyprodukowałem sobie parę sztuk. Dobra - przyznaję - trochę mnie poniosło i te kilka igiełek to w sumie 3 opakowania po 100 sztuk :) A że rozwaliła mnie grypa i musiałem jakoś zabić czas to ... Efekt - mam w pigułę wyprodukowanych (uciętych i wypolerowanych) igieł dozowniczych w 3 wariantach grubości (0.6mm, 0.8mm, 1.2mm).

Te  o najmniejszej średnicy sprawdzają się świetnie do topników w płynie; grubsze przepychają z zabójczą precyzją fluxy i pastę do lutowania. Jeżeli ktoś chciałby parę sztuk free of charge - to dajcie mi znać. Wysyłać się tego nie opłaca, więc mogę zabrać w kwietniu na speccy party.

btw - 300 sztuk kosztowało niecałe 20PLN; ten towar jest bardziej marżowy niż woda mineralna :) :) :)

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Igła dozownicza do past i topników
« Odpowiedź #1 dnia: 2018.03.21, 19:37:56 »
Ja bym chętnie wypróbował we wszystkich rozmiarach czy wyszło Ci to lepiej niż z fabryki :)
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Igła dozownicza do past i topników
« Odpowiedź #2 dnia: 2018.03.21, 19:41:56 »
Moze po prostu je przywiez. Na pewno rozejda sie szybciej niz gumy do zucia :)

Zawsze warto wyprobowac, ktora pasta, czy topnik bedzie mial wiekszego kopa niz crystal meth.

Pozdro.


zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Igła dozownicza do past i topników
« Odpowiedź #3 dnia: 2018.03.21, 19:43:53 »
Eeee.... Igły do fluxa? Do tego  pistolet i dozownik ... ? Ja tam chłop prosty jestem i mam prosty i skuteczny zestaw ;)
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: Igła dozownicza do past i topników
« Odpowiedź #4 dnia: 2018.03.21, 19:53:38 »
Eeee.... Igły do fluxa? Do tego  pistolet i dozownik ... ? Ja tam chłop prosty jestem i mam prosty i skuteczny zestaw ;)

Piotr - bo Pan jesteś zawodowiec i radzisz sobie z tradycyjnymi narzędziami. Ja to, prosty chłop, który musiał pójść na łatwiznę i podaje w mililitrach :)

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: Igła dozownicza do past i topników
« Odpowiedź #5 dnia: 2018.03.21, 20:06:32 »
Ja bym chętnie wypróbował we wszystkich rozmiarach czy wyszło Ci to lepiej niż z fabryki :)

Powiedzmy, że uzyskałem poziom rzemieślniczy, średni do wyższego :)
Popracuję nad polerką i wypuszczę wersję Ordynator Edition :)

Cytuj
Zawsze warto wyprobowac, ktora pasta, czy topnik bedzie mial wiekszego kopa niz crystal meth.

Jak mawiał Skipper z Pingwinów: Jestem zdjęty grozą, ale i pod wrażeniem

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: Igła dozownicza do past i topników
« Odpowiedź #6 dnia: 2018.03.21, 20:15:49 »
Phew, igły
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: Igła dozownicza do past i topników
« Odpowiedź #7 dnia: 2018.03.21, 20:34:46 »
... wybacz, nie poznałem :) Słyszałem, że po Częstochowie jeździ amerykański kamper, ale nie skojarzyłem :P
Następnym razem wezmę autograf :)