Autor Wątek: Modyfikacje gier.  (Przeczytany 2505 razy)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Modyfikacje gier.
« dnia: 2023.03.20, 08:25:21 »
Na Amstradzie jest trochę gier w MODE 1 (4kolory) z fatalnie dobraną paletą np same odcienie niebieskiego, albo kolory tak przypadkowe i niekontrastowe że odechciewa sie na nie patrzeć. Naliczyłem ich o dziwo aż ponad 40, w tym z 10 dobrze znanych i popularnych.
A przecież można je zmienić kilkoma POKE, byle znaleźć właściwe miejsce gdzie one sie schowały.

Zacząłem od (wg mnie poprawki) jednej z moich ulubionych gier, choć nie należy do tych z fatalnymi kolorami. Mówię o Prohibition. Jeśli podoba sie wam obrazek z kawałkiem mapy w nowych kolorach to możecie sobie pograć na poniższym DSK z takimi kolorami.
Do szukania i modyfikacji POKów użyłem darmowego programu na PC - Hex Editor Neo. I dłubałem w całym DSK. :)

Następną pod lupę wziąłem "Nigel Mansell's World Championship" (1993) - Nie mylić z "Nigel Mansell's Grand Prix" (1988), ale niestety mimo kilku godzin dłubania jak na razie bez rezultatu. :(  Trochę mi przygasł entuzjazm, mam jeszcze kilka bardziej wymyślnych i czasochłonnych pomysłów jak odkryć te POKE, ale raczej przy kolejnym zrywie ochoty na retro wybiorę inny tytuł, to może pójdzie łatwiej. Dołączam koncepcję nowych kolorów. Te niebieskie to oryginał, potem 1sza i 2ga, raczej ostateczna koncepcja.

A to kolejni kandydaci do pogrzebania. Komenty mile widziane. :)

Afteroids (1988), Hero Quest (1991), Hudson Hawk (1991), Iron Lord (1990), Lotus Esprit Turbo Challenge (1990), Midnight Resistance (1990), Untouchables (The) (1989), War In Middle Earth (1989), ...
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Modyfikacje gier.
« Odpowiedź #1 dnia: 2023.03.26, 23:18:07 »
Sam bym sobie nie poradził, ale z pomocą zagranicznych znajomych... Teraz gra wygląda tak jak chciałem. Cała zrobiona w tych samych kolorach 0,20,16,9, choć można w opcjach zrobić inną niż we wyścigu. Niektóre flagi i auta wyglądają całkiem dobrze inne trochę mniej, ale i tak lepiej niż w oryginalnych kolorach. :)  DSK poniżej. :)

Dla rozluźnienia wstawiam kilka zmyślonych obrazków z Lotus 2, który pewnie nigdy nie powstanie na CPC. A następnym razem spróbuję poprawić Hudson Hawk i Untouchables. :)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

cuzz

  • *
  • Wiadomości: 19
  • Miejsce pobytu:
    Białystok
Odp: Modyfikacje gier.
« Odpowiedź #2 dnia: 2023.08.23, 06:31:44 »
Mi się udało pokolorować feud i zrobic parę ulepszeń. Ogólnie grałem duzo w feuda, próbowałem wczuc sie w role tego bohatera, ale juz nie ta wyobraźnia.

ZorrO

  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Miejsce pobytu:
    UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Modyfikacje gier.
« Odpowiedź #3 dnia: 2023.08.25, 16:15:57 »
A które kolory zmieniłeś?  Bo ten obrazek wygląda normalnie.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Modyfikacje gier.
« Odpowiedź #4 dnia: 2023.08.25, 17:01:31 »
Był kiedyś tu na forum taki jeden, co zmieniał dym z komina traktora w demie "Pyldro" na ZX-a.
Ale jego konfabulację szybko zostały zdemaskowane przez osoby z forum i gość znikł.

Tak że, ja bym podchodził z dystansem do takich "modyfikacji".
Myślę, że taka osoba powinna potwierdzić to w ten sposób, że opisze w jaki sposób tego dokonała.

Na forum naprawdę są poważne osoby, które dysponują odpowiednią wiedzą na takie tematy.
Mogą to bez trudu zweryfikować.



"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

cuzz

  • *
  • Wiadomości: 19
  • Miejsce pobytu:
    Białystok
Modyfikacje gier
« Odpowiedź #5 dnia: 2023.08.25, 17:23:18 »
Zmieniłem drzewka i mape, kolory zostały i tyle. Mam enumeratora i dam radę robic takie rzeczy.

cuzz

  • *
  • Wiadomości: 19
  • Miejsce pobytu:
    Białystok
Odp: Modyfikacje gier.
« Odpowiedź #6 dnia: 2023.08.25, 17:27:15 »
Nie dawno przerabiałem flight gear i był taki gosc, zachowywał się podobnie. Próbował udowodnic, ze cos bredze, a jak wyszlo co do czego, to napisał, ze assembler to juz nie ta epoka i teraz wszyscy programują w xml, i zabronił mi programowac.

ZorrO

  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Miejsce pobytu:
    UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Modyfikacje gier.
« Odpowiedź #7 dnia: 2023.08.25, 18:00:30 »
Flight gear to PeCetowa gra wiec to nie to forum. A co do Feud wystarczy zamieścić obrazki na których widać różnice, a jeszcze lepiej DSK ze zmodyfikowaną wersją, (bo pikselki to można myszką poprawiać), i wątpliwości znikną.

cuzz

  • *
  • Wiadomości: 19
  • Miejsce pobytu:
    Białystok
Odp: Modyfikacje gier.
« Odpowiedź #8 dnia: 2023.08.25, 18:04:35 »
A potem pokazac co wpisywałem i czy na pewno się zgadzało. Muszę się spowiadac.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Modyfikacje gier.
« Odpowiedź #9 dnia: 2023.08.25, 18:08:34 »
... i zabronił mi programowac.

A jak ci ktoś zabroni pisać na niniejszym forum, to też się zastosujesz ?

"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma