Autor Wątek: Zeta SBC V2  (Przeczytany 1688 razy)

KrisZX

  • *****
  • Wiadomości: 788
  • Miejsce pobytu:
    Wodzisław Śl
Zeta SBC V2
« dnia: 2018.01.05, 17:07:45 »
Timex 2048, TI of TTL FDD35, Timex 2068, Chrome 128, Harlequin, Just Speccy 128

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6846
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Zeta SBC V2
« Odpowiedź #1 dnia: 2018.01.05, 19:25:24 »
Bo ja wiem, czy ciekawostka? Ja bym niektóre z rozwiązań widział w nowym klonie FDD3000, łącznie z zaszczepieniem Fusixa.
A terminal VGA + PS/2 to też fajny patent - na Propellerze, który praktycznie ma wszystko "w sobie" i nie kosztuje majątku. I do tego jest open-sourced kod terminala.

nietoperz

  • ****
  • Wiadomości: 400
Odp: Zeta SBC V2
« Odpowiedź #2 dnia: 2018.01.06, 11:53:21 »
To jest fajniejszy terminal: http://geoffg.net/terminal.html

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6846
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Zeta SBC V2
« Odpowiedź #3 dnia: 2018.01.06, 13:49:13 »
Dlaczego fajniejszy? Jednak wolę Propellera, daje większe możliwości "rozbudowy" (poprzez firmware). Można nawet kupić fajnego gotowca:
http://www.hobbytronics.co.uk/serial-vga

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Zeta SBC V2
« Odpowiedź #4 dnia: 2018.01.06, 17:27:46 »
Hejka,

Mam oba. Geoff przyslal mi plytke z Australii a propellera sam sobie zmontowalem na breadboardzie.

Propeller daje duzo lepszy rezultat jakosciowo, bo ma wbudowany sprzetowy generator VGA. Pic32 daje rade pod wzgledem jakosci, ale jest duzo lepszy od propellera pod wgledem tego co ma na pokladzie. Propeller mimo, ze ma 8 rdzeni nie ma zadnych modulow jak spi, i2c czy pwm, takze wszystko trzeba robic programowo przez bitbanging, przeznaczajac na to np jeden rdzen, ktory ma dostep do glownej pamieci tylko przez jedna osma czasu, gdzie pic32 me nie tylko to i wiecej ale takze 4 niezalezne, badz zalezne (kaskadujace), czy jak tam kto chce, kanaly DMA, co zwalnia procesor z rzeczy takich jak np wysylanie pikseli na ekran.

Jako terminal RS232 Propeller mysle, ze bardziej sie nadaje, bo daje lepszej jakosci obraz i nie marnuje zasobow, aczkolwiek i jeden i drugi, ze wzgledu na niska jakosc potrzebna do pracy jako trminal, daje rade.

Pozdro.

Pozdro.