Autor Wątek: Radiokomputer  (Przeczytany 19547 razy)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Radiokomputer
« Odpowiedź #15 dnia: 2013.01.31, 21:48:52 »
Czy te kompy co wymieniasz w podpisie to twój stan posiadania, czy tylko obszar twoich zainteresowań? :)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

sikor

  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Radiokomputer
« Odpowiedź #16 dnia: 2013.01.31, 21:52:31 »
Może Was zainteresuje ten wątek: http://atarionline.pl/forum/comments.php?DiscussionID=507&page=1
Co do nadawania i nagrywania - pamiętam, że zawsze czekałem do około 24 godziny, z magnetofonem pod ręką - wtedy nadawali programy na Atari ;)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Radiokomputer
« Odpowiedź #17 dnia: 2013.02.01, 02:01:38 »
A masz moze go w swoich zasobach? Chetnie bym posluchal :)
To jest to demo, do którego link podał RafalM.
Czy ktoś z was pamięta w jakich latach ta audycja istniała?
Jeśli WOS nie kłamie, to demo Soundtracker jest z 1992, ale mi się wydaje, że miałem je wcześniej.
W '92 już raczej nie używałem swojego Timexa do niczego innego niż jako fuzz do klawiszy ;)
Prosta rzecz a ciekawie zmieniał brzmienie instrumentów na 1-bitowe.
« Ostatnia zmiana: 2013.02.01, 02:27:57 wysłana przez Abrimaal »
AY Music, ULA plus.

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5511
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Radiokomputer
« Odpowiedź #18 dnia: 2013.02.01, 06:59:09 »
Czy te kompy co wymieniasz w podpisie to twój stan posiadania, czy tylko obszar twoich zainteresowań? :)
To te które mam sprawne i gotowe do użycia :)
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Radiokomputer
« Odpowiedź #19 dnia: 2013.02.01, 07:41:52 »
No to muszę powiedzieć że szacun, naprawdę mi zaimponiłeś taką kolekcją. ;) A ja mam tylko lapka, bo CPC i Amę zostawiłem w Polsce. :(

A propo kolekcji, tak z dekadę temu z nudów wypikselowałem taki obrazek z miniaturkami starych kompów, jak widać z prawej strony sporo jest jeszcze niedokończonych. Może ktoś rozpozna co to za maszynki?
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

sikor

  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Radiokomputer
« Odpowiedź #20 dnia: 2013.02.01, 11:58:50 »
A propo kolekcji, tak z dekadę temu z nudów wypikselowałem taki obrazek z miniaturkami starych kompów, jak widać z prawej strony sporo jest jeszcze niedokończonych. Może ktoś rozpozna co to za maszynki?
Co Ci przyszło do głowy, aby zrobić żółte Atari XE poniżej 800XL? Te zawsze było szare (no, chyba, że chodziło o ładne "pożółknięcie" z upływem czasu :) ) - brak kilku modeli Atari z tamtych lat (na przykład XE GS, 1200XL) - ale ogólnie szacun za rysunek. Mam pytanie, gdybym potrzebował wykorzystać w części ten rysunek w jakiejś grze/demie na Atari XE - mam ewentualną zgodę?

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Radiokomputer
« Odpowiedź #21 dnia: 2013.02.01, 14:58:54 »
Słowo harcerza że pierwsze 130 XE jakie zobaczyłem w Pewexie było jasno beżowe, i takie też były w reklamie w Bajtku tuż przed którąś tam gwiazdką. Być może nie najlepiej dobrałem odcień, ale rysowałem to na innym monitorze. Jedyny znany mi wtedy Atarowiec też taką miał. Dlatego gdy po latach w necie widywałem już niemal wyłącznie szare byłem zdziwiony. Ostatnio beżowe widziałem z arabskojęzyczną klawiaturą. A to żółknięcie raczej rzadko w takim samym tempie zmieniało klawisze i obudowę. Wiem że ze 3 różne XE były ale różniły się tylnymi gniazdami których tu nie rysowałem. Podobnie duże ST było w paru wariantach które z wierzchu wyglądały tak samo. Nie wiem co to jest GS, a 1200XL zdaje się że sprzedał się tylko w krótkiej serii w USA. Nigdy się nie doczytałem czym się właściwie różnił a był sporo większy.
Raczej myślałem o tym by dorysować jeszcze BBC Micro, Acorn 3000 i jakiegoś Apple II, a były w paru wersjach. Te 2 pierwsze zacząłem klawisze robić. Na dole na środku. Ciekaw jestem raczej czy kojarzysz pozostałe? :)
Jeśli chodzi o wykorzystanie obrazka to jeśli wspomnisz moją ksywkę w credytkach i dasz na GG linka gdzie można efekt obejrzeć to się nie obrażę. :)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

sikor

  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Radiokomputer
« Odpowiedź #22 dnia: 2013.02.01, 15:37:03 »
W życiu nie widziałem Atari XE, które by było oryginalnie beżowe - widocznie za krótko żyję ;) Atari 800 (bez XE), Atari 400 - a i owszem ;)
O.K. Co do obrazka - jeśli wykorzystam, to dam znać ;)

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5511
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Radiokomputer
« Odpowiedź #23 dnia: 2013.02.01, 18:31:52 »
A propo kolekcji, tak z dekadę temu z nudów wypikselowałem taki obrazek z miniaturkami starych kompów, jak widać z prawej strony sporo jest jeszcze niedokończonych. Może ktoś rozpozna co to za maszynki?
Udało mi się w ciągu 10 lat zebrać prawie wszystko co chciałem, czyli większość zachodnich maszyn z Z80 w środku (oprócz MSX-ów, które według mnie były produktem masowym pozbawionym "duszy" :) ).
Do kompletu brakuje mi tylko Amstrada CPC 664 (mam "smutną" wersję Schneidera).
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Radiokomputer
« Odpowiedź #24 dnia: 2013.02.01, 21:23:53 »
Jeszcze nie masz Amstrada PCW. ;)

Gdy 6 lat temu wyjeżdżałem do UK to sobie obiecywałem że kupie sobie kilkanaście popularniejszych maszynek z lat 80 i początku 90ych, co wtedy kosztowałoby ok tysiąca złotych. Ale byłem zajęty poznawaniem nowego kraju. Planowane przeprowadzki też sprawiały że odkładałem to na nieokreślone później. A dziś te maszyny zaczynają kosztować tle samo co w tamtych czasach, czyli już drożeją zamiast tanieć. A poza tym świadomość jak wiele by to zajmowało miejsca i czasu mnie powstrzymały. :(

Czy jest gdzieś tu wątek do sentymentalnego wspominania starych dobrych czasów?  - Bo ten się w taki zamienia. ;)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Radiokomputer
« Odpowiedź #25 dnia: 2013.02.02, 04:28:24 »
Rozpoznałem 20 co do modelu, pozostałe wyglądają jak klawiatury do PC z różnych okresów czasu.
AY Music, ULA plus.

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5511
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Radiokomputer
« Odpowiedź #26 dnia: 2013.02.02, 08:55:51 »
Jeszcze nie masz Amstrada PCW. ;)
A co ja bym z nim robił ? Zajmuje za dużo miejsca.
Stacje dysków w PCW, a w zasadzie cały komputer, są w monitorze, a extra monitor to ja tylko od wielkich dzwonów z szafy wyciągam. :)
Normalnie korzystam z przystawki do monitora od PC (http://speccy.pl/forum/index.php/topic,82.msg4621.html#msg4621)i masy kabli (prawie do każdego 8-bitowca inny).
« Ostatnia zmiana: 2013.02.02, 09:03:41 wysłana przez pear »
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

Micky

  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Miejsce pobytu:
    Szczecin
Odp: Radiokomputer
« Odpowiedź #27 dnia: 2013.02.02, 12:15:17 »
Normalnie korzystam z przystawki do monitora od PC (http://speccy.pl/forum/index.php/topic,82.msg4621.html#msg4621)i masy kabli (prawie do każdego 8-bitowca inny).

A czy przypadkiem ten konwerter to nie Gonbes GBS 8200/8220?

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5511
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Radiokomputer
« Odpowiedź #28 dnia: 2013.02.02, 14:44:14 »
Nie mam pojęcia. Ważne, że spełnia swoje zadanie.
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D

Ziutek

  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
  • Ziutek/ESI
Odp: Radiokomputer
« Odpowiedź #29 dnia: 2013.02.02, 15:16:02 »
Tu można chyba kupić za polskie złotówki: http://www.euromatic.com.pl/index.php?section=sell&itemId=58
Skype: swengi (nie zawsze online znaczy że jestem przy kompie)