Autor Wątek: Nowa Gra: Donkey Kong Reloaded  (Przeczytany 5476 razy)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Nowa Gra: Donkey Kong Reloaded
« dnia: 2013.02.22, 00:40:42 »
Kolejna tandeta zrobiona w AGD.
Sterowanie QOP Sp

AY Music, ULA plus.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Nowa Gra: Donkey Kong Reloaded
« Odpowiedź #1 dnia: 2013.02.22, 09:01:32 »
No tak, gra prawie niczym nie różniąca się od pozostałych.

Nie zapominaj że 'nasz polski akcent' też wyklikany w tym narzędziu.

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Nowa Gra: Donkey Kong Reloaded
« Odpowiedź #2 dnia: 2013.02.22, 09:41:23 »
No cóż, jest to pierwsza gra jej autora i widać że się jeszcze musi trochę nauczyć.

Ja jednak zawsze podkreślam, należy docenić człowieka że coś mu się chciało zrobić. Tutaj akurat możemy sobie pisać co chcemy bo i tak nas nie przeczyta, ale na Wosie już bym się ugryzł w język z tą tandetą nawet jeśli tak myślę. Ludzi należy zachęcać do dalszych prób a nie zniechęcać.

A co do AGD, to istotnie narzędzie jest trochę ograniczające i gry mogą wyglądać dość podobnie. Może to przez malutkie sprajty o  sztywnym rozmiarze 16x16 pikseli?

Ale mimo wszystko jest tam też miejsce na pewną oryginalność, co pokazała np wspomniana już tu polska produkcja ;) Sam też chciałbym coś w AGD zrobić, tym bardziej że wyszedł na dniach Windowsowy edytor do niego.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Nowa Gra: Donkey Kong Reloaded
« Odpowiedź #3 dnia: 2013.02.22, 10:58:31 »
Masz racje, należy doceniać jego chęci zrobienia czegoś, ale z drugiej strony zasiadamy w Loży Szyderców i możemy wyrazić swoją opinię. Autorzy muszą jednak potrafić odsiewać cenne, konstruktywne uwagi, od wiecznego-niezadowolenia-tych-którzy-nic-nie-robią.

Gry z ADG powinny mieć swoją kategorię -- gry z gamemakera, a wśród nich wybierać te z najlepszym pomysłem oraz grafiką. Tu również można wykazać się pomysłowością i talentem. Kunsztu koderskiego nie ma jak docenić, choć pewnie dla większości odbiorców nie ma to najmniejszego znaczenia.

Osobiście bardziej będę cenić gry kodowane niż z 'automatu', może dlatego, iż wiem ile wysiłku trzeba włożyć aby powstało cokolwiek sensownego.

Co do Donkey Konga. Dla mnie gra jest w porządku, nie jest za łatwa, ale też niezbyt trudna Pitfall III, jednym słowem w sam raz.

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Nowa Gra: Donkey Kong Reloaded
« Odpowiedź #4 dnia: 2013.02.22, 16:01:33 »
To racja, że raczej edytor bardzo ogranicza twórców, ja miałem zamiar coś stworzyć w SEUD (shoot'em up designer), jednak gdy zobaczyłem, że grafika jest monochromatyczna, sprite max 16x16 (statki Boss są większe), ale nie mogą strzelać (chodzi o statki wrogów), power up bardzo ograniczone (tylko zwiększa się ilość pocisków ze statku), scrolling niezbyt płynny, proste efekty dźwiękowe, trochę mi się odechciało. Szkoda, że nie ma większej możliwości personalizacji gry, ale to dopiero v 1.0 więc może autor pracuje nad ulepszeniami. Przydałaby się możliwość wstawienia w dowolnym miejscu INLINE, czyli własnego kodu. Dobrze, że na początku jest miejsce na jeden CALL, czym można np. uruchomić muzykę i wyświetlić screen, intro czy cokolwiek.
« Ostatnia zmiana: 2013.02.22, 16:08:22 wysłana przez Abrimaal »
AY Music, ULA plus.