ZX Spectrum > SOFTWARE

Z80 profiler

<< < (2/7) > >>

Dr Piotr:

--- Cytat: RafalM w 2016.01.13, 12:51:05 ---Może bym i potestował.

A co dokładnie ten konkretny profiler robi?

--- Koniec cytatu ---
Wciaga binarke z kodem z80 i ja wykonuje, wypisujac na koncu ile sumarycznie zajelo wykonanie kazdej instrukcji i funkcji.

tdu:
Ciekawe, to może ja spróbuje.

matofesi:
Ale jakąś tablicę symboli też bierze czy jedzie po czystej binarce? Profiluje ścieżki wykonania? I rozumiem, że podlicza tylko procesor nie symulując np. spectrumowej pamięci ekranu?

Dr Piotr:

--- Cytat: matofesi w 2016.01.13, 15:58:31 ---Ale jakąś tablicę symboli też bierze czy jedzie po czystej binarce? Profiluje ścieżki wykonania? I rozumiem, że podlicza tylko procesor nie symulując np. spectrumowej pamięci ekranu?

--- Koniec cytatu ---
Tablicy symboli jeszcze nie wciaga, na razie sam ja sobie generuje. Czasy wykonania przelicza dla golego z80 oraz dla cpc i msx,  z80 w Spectrum nie symuluje, bo z tego co czytalem jest to dosyc skomplikowane i nie chcialo mi sie tego implementowac.

RafalM:

--- Cytuj ---Wciaga binarke z kodem z80 i ja wykonuje, wypisujac na koncu ile sumarycznie zajelo wykonanie kazdej instrukcji i funkcji.
--- Koniec cytatu ---

Upewnię się czy dobrze rozumiem. To znaczy robi takie np takie zestawienie:

LD A,B  100 taktów
LD A,C  120 taktów
itp.

czyli dla wszystkich instrukcji sumuje łączne czasy ich wykonania?

A co do funkcji, to w asemblerze przecież tak naprawdę ich nie ma ;) Co rozumiemy przez funkcję? Zbiór instrukcji który został wywołany instrukcją CALL i zakończony instrukcją RET ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej