ZX Spectrum > PROGRAMOWANIE

[ZX81] Wyzwanie programistyczne nr 1

<< < (10/11) > >>

Tygrys:
Fajnie to wszystko wyszło. Dziękuję każdemu kto się w to zaangażował! Znów świat usłyszał o ZX81 i Polakach, którzy dzielnie coś na niego robią ;-)

tooloud:
Bardzo fajnie to wyszło, i bardzo podoba mi się, że jest powiązanie sprzętu (fejs Klauda) z programami. To chyba dobry pomysł - powstaje coś nowego i powstaje soft, który to wykorzystuje. Dla programów jest to możliwość zainstnienia w postaci fizycznej (ROM fizycznego interfejsu), dla interfejsu - wejścia na poziom realnego nośnika czegoś nowego (soft). Może jest to pomysł do realizacji na też inne kompoty (np. na ZX Spectrum), gdzie możliwość zrobienia multiROMu jest podobna. Czyli dedykowany ROM z prodkami z party w postaci fizycznego interfejsu.

Co o tym sądzicie?

KWF:

--- Cytat: tooloud w 2020.12.17, 10:59:47 ---Czyli dedykowany ROM z prodkami z party w postaci fizycznego interfejsu.

Co o tym sądzicie?
--- Koniec cytatu ---

Do Spectruma pomysł średni, bo albo IF2 lub jego klon, albo Dandonator. Moim skromnym zdaniem lepiej skupić się na platformach, które mają mechanizmy obsługi kartów wbudowane jako standard, a nie powstaje za wiele dem/softu wykorzystującego możliwości zaszyte w maszynie, np. Timex Computer TC2068 i kartridż.

tooloud:
http://speccy.pl/wiki/index.php?title=ZX_External_ROM

miałem coś takiego od Antionio Villena - najdroższy element w tym to krawędziówka, więc może rzeczywiście większy sens ma oparcie tego o IF2 i ten standard kartów ROM. Przyjrzę się tematowy, bo jest to fajny element, który mógłby towarzyszyć party i kompotom, plus... nikt inny (kompoty demoscenowe) tego chyba nie robi :)

Tygrys:
Paczka z nagrodami niespodziewanie została dostarczona dziś rano. Oto nagrody w konkursie zasponsorowane przez organizatora - Klauda.
Teraz zajmę się rozesłaniem tego dalej.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej