ZX Spectrum > WSPÓŁCZESNE KLONY

Obudowa do harlequina 48 - do druku 3D

(1/6) > >>

Mariuszczs:
Projektuję sobie obudowę i w związku z tym że jestem świeży w ZX Spectrum potrzebuję informacji czy wszystkie znaki na klawiszach i obudowie są potrzebne ? Na razie jestem w tym miejscu jak na zdjęciu .

trojacek:
1. Gratuluję samozaparcia :)
2. Tak, te wszystkie opisy są potrzebne, o ile zamierzasz programować w Basicu. Do gier wystarczy pamiętać, gdzie jest LOAD (klawisz J) i cudzysłów (symbol shift plus P). Ewentualnie jeszcze gwiazdka (symbol shift + B). No i dla divNNN przyda się jeszcze kropka (symbol shift + M).

Maryjan:
Bardzo ładnie to wyszło.
Trzymam kciuki za dokończenie projektu do końca.

Mariuszczs:
Projekt byłby już dziś gdyby nie tyle klawiszy do opisania ....nie wiem czy czasem nie skończę finalnie jak kupię jakiegoś gumiaka ( szukam w boxie ) .
Jeszcze muszę dobrać jakieś sprężynki do klawiszy żeby miało to ze 2 mm ruchu co najmniej. Potrzebuję fi> 6mm wewnątrz.
Zmieści się jakaś wgrywarka pod tą górną częścią której jeszcze nie ma ?  - fajnie by było gniazdo jacka wypuścić i otwór na kartę pamięci ( luźne przemyślenia  na co wykorzystać przestrzeń )

paroos:
Rewelacja :)
Super pomysł i wykonanie :)

Jest szansa na dwie wersje obudowy?
Jest bardzo dużo klonów ZX, które mają ten sam format płyty (48k), ale mają dodatkowe złącze kempston z tyłu.

Niektóre mają też np. skóry karty sd, ale to już osobna historia

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej