Autor Wątek: KempAY vs AY Magic oraz DivIde  (Przeczytany 17921 razy)

bricabrac

  • *
  • Wiadomości: 8
  • Miejsce pobytu:
    Wrocław/Chojnów
KempAY vs AY Magic oraz DivIde
« dnia: 2012.04.17, 21:10:36 »
Witam,
Mój pierszy post i mam nadzieję, że nie zrobiłem błędu tworząc nowy wątek. Nie zupełnie pasowało mi to do wątku "KempAy + DivIde".

Moje pytanie jest następujące: Czy warto zainwestować w taki oto zestaw: http://allegro.pl/divide-oraz-kempston-i-ay-dla-zx-spectrum-cf-gry-i2279507303.html ?

Ale uwaga: posiadam Timexa 2048 i czy ten KempAY zadziała? Na podobnym wątku przeczytałem, że przez ten port joistika nie zadziała, ale na stronie http://www.lotharek.pl/product.php?pid=26 stoi, że "especially designed for version 48/48+/Timex 2048". Wiec jak to jest naprawdę?

I może ktoś potrafi dostrzec, czy jest to ta wersja co "gra za wysoko" czy może posiada ona nowy generator częstotliwości ("New pcb has been introduced with new programmable frequency generator from EPSON (SG8002CA+ PHB 1,78977MHz)").

Chciałbym, żeby mi to grało jak się należy więc może lepiej wziąć to: http://allegro.pl/ay-magic-i2276804406.html ?
Tylko czy AY Magic będzie działał z DivIde?

Od kilku lat juz odkładam zakup takiego interfejsu i nie chciałbym się poczuć oszukany, gdy go wreszcie kupię, stąd moje pytania.

A tak przy okazji to czy to bardzo słychać, że KempAY gra za wysoko, czy tylko specjaliści potrafią to dostrzec? Pytam bo opcja zakupu za jednym zamachem DivIde wydaje się bardzo kusząca.

I jeszcze na koniec czy jest ktoś w stanie określić co to za wersja DivIde na tej pierwszej aukcji i czy jest to dobra implementacja? Pytam bo może też są różnice jak w przypadku interfejsów AY, o czym to dowiedziałem się dopiero wczoraj i to zupełnie przypadkiem..

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Timex TC2048, Atari 800XL

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: KempAY vs AY Magic oraz DivIde
« Odpowiedź #1 dnia: 2012.04.17, 21:29:23 »
Bricabrac:

> Moje pytanie jest następujące: Czy warto zainwestować w taki oto zestaw: http://allegro.pl/divide-oraz-kempston-i-ay-dla-zx-spectrum-cf-gry-i2279507303.html ?
-------------
Wydaje się, że tak.

> Ale uwaga: posiadam Timexa 2048 i czy ten KempAY zadziała? Na podobnym wątku przeczytałem, że przez ten port joistika nie zadziała, ale na stronie http://www.lotharek.pl/product.php?pid=26 stoi, że "especially designed for version 48/48+/Timex 2048". Wiec jak to jest naprawdę?
-------------
A to nie wiem.
Sądziłem, że działa. Ale kto wie.

> I może ktoś potrafi dostrzec, czy jest to ta wersja co "gra za wysoko" czy może posiada ona nowy generator częstotliwości ("New pcb has been introduced with new programmable frequency generator from EPSON (SG8002CA+ PHB 1,78977MHz)").
---------------------
Hm. Ja znam tylko takie, które grają za wysoko.

> Chciałbym, żeby mi to grało jak się należy więc może lepiej wziąć to: http://allegro.pl/ay-magic-i2276804406.html ?
-------------------
Aaaa. No to jeśli masz Timexa 2048, to faktycznie raczej to. Ale tak zupełnie to "grać jak należy" nie będzie, to bo Yamaha. :) A Rosjanie mało co robią na 48K, właściwie to nic. Ale jeśli miałyby być jakieś konflikty na kempstonie, to faktycznie nie masz wyjścia.

> Tylko czy AY Magic będzie działał z DivIde?
--------------
No jasne, a dlaczego by miał nie działać. :)  :)  :)  :)  :)

> Od kilku lat juz odkładam zakup takiego interfejsu i nie chciałbym się poczuć oszukany, gdy go wreszcie kupię, stąd moje pytania.
---------------
Eeee tam. Człowiek to się zawsze czuje oszukany po zakupie czegokolwiek powyżej 100 zł. :) Przyzwyczaisz się. Wiadomo, że są różne problemy.

> A tak przy okazji to czy to bardzo słychać, że KempAY gra za wysoko, czy tylko specjaliści potrafią to dostrzec? Pytam bo opcja zakupu za jednym zamachem DivIde wydaje się bardzo kusząca.
-----------------
Mogę tylko mówić za siebie.
Bardzo słychać.
Ale dla każdego spectrumowca poza właścicielami TC2048 to zakup niezwykle wskazany, bo oni i tak nic nie słyszą, a pograć to każdy sobie lubi.

> I jeszcze na koniec czy jest ktoś w stanie określić co to za wersja DivIde na tej pierwszej aukcji i czy jest to dobra implementacja? Pytam bo może też są różnice jak w przypadku interfejsów AY, o czym to dowiedziałem się dopiero wczoraj i to zupełnie przypadkiem..
----------------
Na tym to się nie znam.
Czerwony, więc to lotharkowe divIDE.

bricabrac

  • *
  • Wiadomości: 8
  • Miejsce pobytu:
    Wrocław/Chojnów
Odp: KempAY vs AY Magic oraz DivIde
« Odpowiedź #2 dnia: 2012.04.17, 22:00:16 »
Dziękuję za pierwszą odpowiedz :)

Od razu pojawiło mi siękolejne pytanie w kontekście:
Cytuj
Ale tak zupełnie to "grać jak należy" nie będzie, to bo Yamaha.  A Rosjanie mało co robią na 48K, właściwie to nic.

Czyli ta Yamaha to jednak co innego? A myślałem, że to tylko inny producent a w środku funkcjonalnie to samo :( Teraz to juz zupełnie nie wiem co robić. Generalnie to taki interfejs potrzebuję by w pełni cieszyć się demami/intrami/kompilacjami muzyki itp. co działają na 48k maszynach. I pod tym względem chciałbym żeby mi to grało jak u autorów muzyki z tych produkcji.

A Ty, YERZMYEY, jakiego interfejsu używasz przy tworzeniu swojej muzyki? Na czym to brzmi tak jak powinno?
Timex TC2048, Atari 800XL

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: KempAY vs AY Magic oraz DivIde
« Odpowiedź #3 dnia: 2012.04.17, 22:41:48 »
Hmm ten ay magic z linku  to moja produkcja, widac trafil na wtorny rynek ze zdublowana cena, warto wiedziec swoja droga..... Reszta to produkty Lotharka, jak ktos lubi to niech bierze i nie ma pretensji potem ze odbiega od standartu .
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

bricabrac

  • *
  • Wiadomości: 8
  • Miejsce pobytu:
    Wrocław/Chojnów
Odp: KempAY vs AY Magic oraz DivIde
« Odpowiedź #4 dnia: 2012.04.17, 23:10:31 »
Dwie bardzo cenne informacje, dziękuję.

Cytuj
ten ay magic z linku  to moja produkcja, widac trafil na wtorny rynek ze zdublowana cena
A czy można kupić bezpośrednio od Ciebie Magic AY po normalnej cenie?

DivIde Lotharka też odbiega od standartu czy tylko AY?
Timex TC2048, Atari 800XL

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: KempAY vs AY Magic oraz DivIde
« Odpowiedź #5 dnia: 2012.04.18, 10:00:12 »
Tak sobie patrze na te lotharkowe fejsy i cos mi nie gra... Gdzie ten Kemp AY ma kwarc? To niebieskie na lewo od AY to bardziej wyglada na kondensator, czy jest to moze oscylator? Pytam, bo widzialem konstrukcje interfejsu AY z dzielnikiem zegara CPU, co jest koszmarnym pomyslem.

Jean 1

  • ****
  • Wiadomości: 389
  • Miejsce pobytu:
    Gorlice
    • Moja www
Odp: KempAY vs AY Magic oraz DivIde
« Odpowiedź #6 dnia: 2012.04.18, 10:34:34 »
Z tego co tam jest napisane
New pcb has been introduced with new programmable frequency generator from EPSON (SG8002CA+ PHB 1,78977MHz)
wnioskuję że zatosowany jest tam generator scalony ... więc może i jest , gdzieś pod AY schowany bo jest to dosyć małe ustrojstwo, bądź też po drugiej stronie płytki

ZX Spectrum, ZX Spectrum + 80KB + AY,ZX Spectrum 128 +2 , FDD3000, Atari 800, 130, Amiga 500, CDTV, CPC464, CPC6128, VIC20, C64  TI99/4A ... Mini Muzeum ...

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: KempAY vs AY Magic oraz DivIde
« Odpowiedź #7 dnia: 2012.04.18, 11:23:11 »
bricabrac:

> Czyli ta Yamaha to jednak co innego? A myślałem, że to tylko inny producent a w środku funkcjonalnie to samo :(
-------------
Bo tak jest, ale z Twoich słów wynika, że pilnie musisz mieć ideał. Ideał to jest amerykański AY.
Jeśli zamontujesz yamahę, to w grach różnicy możesz nie zauważyć, ale osoba poszukująca ideału zauważy drobne różnice w rozłożeniu głośności.

> Teraz to juz zupełnie nie wiem co robić. Generalnie to taki interfejs potrzebuję by w pełni cieszyć się demami/intrami/kompilacjami muzyki itp. co działają na 48k maszynach. I pod tym względem chciałbym żeby mi to grało jak u autorów muzyki z tych produkcji.
--------------------
To bierz zielony (Zaxona).

> A Ty, YERZMYEY, jakiego interfejsu używasz przy tworzeniu swojej muzyki? Na czym to brzmi tak jak powinno?
----------------------
Jak gram w gry na gumiaku, to używam tego czerwonego (Lotharka), bo ma kempston, ale jeśli odpalam komputer w celu robienia muzyki, albo pifsko się leje, kompani już się wydzierają, żeby dema/intra/kompilacje - to tylko i wyłącznie interface'y Zaxona. Jak mi się któregoś dnia popalą, to przygotuję sobie sznur.
« Ostatnia zmiana: 2012.04.18, 11:24:44 wysłana przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM »

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: KempAY vs AY Magic oraz DivIde
« Odpowiedź #8 dnia: 2012.04.18, 11:47:24 »
Panowie, minimum 10 chetnych i robie AY magica z kempstonem.Inaczej szkoda czasu.

Mniej wiecej takiego:
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: KempAY vs AY Magic oraz DivIde
« Odpowiedź #9 dnia: 2012.04.18, 11:50:10 »
Panowie, minimum 10 chetnych i robie AY magica z kempstonem.Inaczej szkoda czasu.


Biorę 1.

Jak poznam cenę (może być na priva ;) ;) ) to wezmę może 2.
Btw, z jakim chipem?

Bierzcie, gumiakowcy, POLECAM.

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: KempAY vs AY Magic oraz DivIde
« Odpowiedź #10 dnia: 2012.04.18, 11:53:37 »
Tez chetnie wezme jeden, jak poznam cene (z chipem/bez chipa, bo mam kilka luzem).

karlik

  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Miejsce pobytu:
    Leszno
Odp: KempAY vs AY Magic oraz DivIde
« Odpowiedź #11 dnia: 2012.04.18, 12:06:40 »
chętny na jeden (zależy od ceny z AY-kiem lub bez).
Pozdrawiam,
Grzegorz
ZX81 - ZX48 - Atari 600Xl,800XL,65XE,1040ST - Commodore Vic20,C64,C128, Amiga 500, Amiga 600 - Acorn Electron - Philips VG8020 i wciąż cała masa sprzętu przede mną :)...

Jean 1

  • ****
  • Wiadomości: 389
  • Miejsce pobytu:
    Gorlice
    • Moja www
Odp: KempAY vs AY Magic oraz DivIde
« Odpowiedź #12 dnia: 2012.04.18, 15:43:44 »
Zaxon , podaj oficjalną cenę ... negocjacje to już na priva proponuję ...
ZX Spectrum, ZX Spectrum + 80KB + AY,ZX Spectrum 128 +2 , FDD3000, Atari 800, 130, Amiga 500, CDTV, CPC464, CPC6128, VIC20, C64  TI99/4A ... Mini Muzeum ...

bricabrac

  • *
  • Wiadomości: 8
  • Miejsce pobytu:
    Wrocław/Chojnów
Odp: KempAY vs AY Magic oraz DivIde
« Odpowiedź #13 dnia: 2012.04.18, 20:43:37 »
To ja też bym wziął (ale najlepiej z AY a nie Yamahą) jeśli cena będzie do przełknięcia i oczywiście jeśli zadziała z Timexem 2048 :)
Timex TC2048, Atari 800XL

ikci

  • *****
  • Wiadomości: 1216
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: KempAY vs AY Magic oraz DivIde
« Odpowiedź #14 dnia: 2012.04.18, 21:15:40 »
Witam,
To mój pierwszy post na tym forum, ale odwiedzam Was codziennie od stycznia 2012 więc czuję się jak u mamy w domu :)

Byłbym zainteresowany Kempstonem do mojego 128K (niekoniecznie z AY bo to ustrojstwo juz chyba mam wbudowane w tej maszynce)
Chodzi mi o to aby podłączone do 128K nie gryzło się z wewnętrznym AY.
Prosze o informację czy moje obawy są uzasadnione czy się mylę?

Pozdrawiam 


 
ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum +, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2, ZX Spectrum +2B, ZX Spectrum +3, TIMEX TC2048, UNIPOLBRIT Komputer 2068, Didaktik Gama 80kB, 
Amstrad/Schneider CPC6128, Schneider CPC464, Commodore C64, Atari 800XL, 65XE 130XE, A500+, A600, A1200, ATARI 1040 STF