Autor Wątek: MERA 400  (Przeczytany 5882 razy)

mkamzierczak

  • SZUKAM: ogólnie polskiego sprzętu informatycznego, Meritum 3, Jantar 0801, Karata już nie szukam :)
  • ****
  • Wiadomości: 452
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • Wszystko się znajdzie, to tylko kwestia czasu...
    • Polskie Komputery
MERA 400
« dnia: 2020.04.13, 00:39:50 »
To przeznaczenie. Miniony piątek był naprawdę WIELKI. Udało mi się czujnym okiem wypatrzeć w czeluściach internetu komputer MERA 400 i szczęśliwie wylądował w kolekcji Polskie Komputery. Ale nie na długo. W pierwszym etapie przetransportuję go do kwatery głównej Polskie Komputery, gdzie zostanie poddany procesowi czyszczenia z kurzu. Następnie w drugim etapie zostanie sfotografowany i zewidencjonowany. W trzecim etapie zostanie przetransportowany do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach, gdzie jako depozyt muzealny będzie cieszył oko zwiedzających. Wspólnymi siłami razem Krzyśkiem Chwałowskim - dyrektorem MHKI oraz Jakubem Filipowiczem z https://MERA400.pl, który jest niekwestionowanym specjalistą od MERA 400 w Polsce postaramy się go w pełni uruchomić. Patrząc na to co Jakub wyprawia na swojej stronie... jestem tego pewien. Myślę, ze to nie jedyny komputer z mojej kolekcji, jaki znajdzie się w MHKI w Katowicach. Zrobiło się już tego dużo i muszę zrobić trochę miejsca, żeby normalnie zacząć mieszkać :D Tymczasem fotografia z miejsca w którym komputer przez ostatnie lata przebywał.

Elkor Karat, Elwro 800 Junior, Elwro 800-2 Junior, Elwro 800-3 Junior, Elwro 804 Junior PC, Meritum I, Meritum II, Meritum 3, ComPAN 8, MK45, IMPOL-II, Bosman 8, Elwro 500,  Elwro 600, Cobra, Elwro 801AT, Mazovia 1016, ITM PC 80, MERA 100, MERA 400, Mister Z80 MSA-80, MSM-1, Computex CX-80, IMZ-80