Autor Wątek: Pucowanie :)  (Przeczytany 1918 razy)

avision

  • ****
  • Wiadomości: 256
  • Miejsce pobytu:
    Dolny Śląsk
    • Latam sobie tu i tam.
Pucowanie :)
« dnia: 2017.02.18, 16:11:30 »
Nie wiem czy dział dobry ale jakby nie było to o sprzęt chodzi :)
Mianowicie, jak sobie czyścicie stary, zakurzony sprzęt, jak obudowy a jak PCB.
Ja plastiki to czyszczę szczotką i jakimś detergentem, trochę czytałem o wybielaniu ale tego jeszcze nie robiłem, muszę kiedyś spróbować. PCB też czasem mam ochotę wrzucić do miski i poszorować szczotką :) ale boję się efektów ubocznych, chociaż tak z drugiej strony wydaje się, że jak dobrze wysuszyć to nie powinno nic się stać. Ale może jestem w błędzie (rdza itp) Na razie czyszczę używając alkoholu izopropylowego ale średnio to wychodzi. Do czyszczenia złącz krawędziowych używam bardzo drobno ziarnistego papieru ściernego i robię to delikatnie, usuwając ten ciemniejszy nalot.
Tak dzięki m.in. waszym poradom i waszej pomocy udało mi się już doprowadzić do niezłej kondycji jeden 48, dwa plusy i jeden +2. Doszła także Amiga 500 ( z którą mam trochę dziwny problem ale to chyba nie to forum :)) i teraz wpadł C64. Trochę pracy przy tym jest ale radość pogiercowania na odnowionym sprzęcie bezcenna :D
Pozdrawiam
Wojtek

pear

  • *****
  • Wiadomości: 5509
  • Miejsce pobytu:
    Będzin
  • Z80 only
Odp: Pucowanie :)
« Odpowiedź #1 dnia: 2017.02.18, 16:38:54 »
O czyszczeniu płyt PCB jest już jeden wątek http://www.speccy.pl/forum/index.php?topic=2130.0
ZX/Enterprise/CPC/Robotron/C128D