Autor Wątek: SnapShot II by Datel Electronics  (Przeczytany 2097 razy)

Boyo

  • *****
  • Wiadomości: 751
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
SnapShot II by Datel Electronics
« dnia: 2017.07.05, 11:00:45 »
SnapShot II to "udziwaczniona", niskokosztowa wersja popularnego Multiface ONE.
Żeby sprzęt zadziałał, konieczne jest wczytanie krótkiego programiku, który obsługuje to urządzenie. Gdy już to zrobimy to swobodnie można używać "żółtego przycisku" w celu "zatrzymywania" działającego oprogramowania.
Niestety nie miałem czasu na testowanie opcji Save i Load (może jak znajdę dłuższą chwilę, to podziałam trochę z magnetofonem), ale wydaje mi się że po zgraniu całej pamięci komputera na taśmę czy microdrive, można załadować te dane wyłącznie z poziomu interface...
Włącznik ON/OFF jest umiejscowiony w dość dziwnym miejscu, powoduje kłopoty z przechowywaniem tego interface - trzeba uważać żeby przypadkiem nic nie wyłamać.
Przełącznik "na dole" - SnapShot II - aktywny.
Urządzenie obsługuje interface kempstona - zawsze aktywny, bez znaczenia na położenie przełącznika. Kempston działa poprawnie - nie zaobserwowałem żadnych problemów.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule:
http://www.crashonline.org.uk/36/snapshot2.htm

Podsumowując. Uważam, że z racji skomplikowanej procedury uruchamiania, SnapShot II należy traktować raczej jako ciekawostkę a nie użyteczne narzędzie do "hackowania" programów :)

Na zakończenie: Specjalne podziękowania dla pear'a za "ożywienie" tego sprzętu.
ZX81 / 2x ZX Spectrum 48kB / 3x ZX Spectrum+ 48kB / Inves Spectrum+ / ZX Spectrum+ 128kB / 2x ZX Spectrum +2 / ZX Spectrum +2A Action Pack / ZX Spectrum +3 / Didaktik Gama / TC 2048 / 2x JustSpeccy 128K
A500 2,5MB RAM Gotek HxC / A1200 Blizzard 1220/4+ADD4

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: SnapShot II by Datel Electronics
« Odpowiedź #1 dnia: 2017.07.05, 14:24:43 »
Niestety nie miałem czasu na testowanie opcji Save i Load (może jak znajdę dłuższą chwilę, to podziałam trochę z magnetofonem), ale wydaje mi się że po zgraniu całej pamięci komputera na taśmę czy microdrive, można załadować te dane wyłącznie z poziomu interface...

Jestem na 95% pewien że trzeba, tak samo jak dla innych tego typu przystawek, po prostu dołożyć loader (zawsze taki sam) wczytujący pliki i odtwarzający rejestry. Jest nawet w pakiecie Trans Thunder, kopiującym na dysk programy zgrane przystawkami, część dla Snapshota, tworząca automatycznie działającą kopię na dysku.