Komputery z Z80 > AMSTRAD

Wersje ParaDOS-u czym się różnią ?

(1/5) > >>

Maryjan:
Ostatnio zauważyłem aukcję na "jedynym słusznym" portalu aukcyjnym oferującą zakup zaprogramowanego EPROM-u z wersją ParaDOS 1.2+
W związku z tym zastanawiam się, jakie są różnice między wersjami ParDOS-u w wersjach 1.1,1.2.1,2+
Czy jest sens montować wersje 1.2+ jak się ma już zamontowana wersję 1.0 ?

Pomijam już fakt, że wersja ParaDOS-a 1.2+ jest dołączona do emulatora WinApe.

ZbyniuR:
Może trzeba zapytać sprzedającego.

Najnowsza wersja do jakiej widziałem dokument to 1.1.  Jest też VaraDOS czyli ParaDOS tak zmodyfikowany że dodano w nim obsługę popularnego jedynie w Niemczech formatu Vortex 704K obsługiwanego od lat przez VDOS.
Jak ktoś szprecha by ich magazyny dyskowe poczytać to jak znalazł. ;)

Autorem i Para i VaraDosa a także WinApe jest ten sam Richard Wilson. Może nazwa Varados się nie przyjęła i teraz jest dostępna jako Para z większym numerkiem? hmm

Jak masz znajomego z programatorem Epromów to ci zrobi za uśmiech. A kaskę można wydać na piwo czy lody co kto lubi. ;)

Maryjan:
Akurat zaprogramować, to sobie mogę sam, bo mam do tego sprzęt. Pytanie tylko, czy jest sens zmieniać z wersji 1.1 do wersji 1.2+ ?
Mogę zapytać sprzedającego, ale obawiam się, że raczej nie dostanę odpowiedzi, albo jakąś wymijającą.

Zapewne mało kto ma ParaDOS zamontowany w fizycznym CPC.

Nie pozostaje więc nic innego, niż sobie zaprogramować EPROM-a, wstawić i sprawdzić.

Dr Piotr:

--- Cytat: mariansss w 2016.09.20, 23:14:23 ---Akurat zaprogramować, to sobie mogę sam, bo mam do tego sprzęt. Pytanie tylko, czy jest sens zmieniać z wersji 1.1 do wersji 1.2+ ?
Mogę zapytać sprzedającego, ale obawiam się, że raczej nie dostanę odpowiedzi, albo jakąś wymijającą.

Zapewne mało kto ma ParaDOS zamontowany w fizycznym CPC.

Nie pozostaje więc nic innego, niż sobie zaprogramować EPROM-a, wstawić i sprawdzić.

--- Koniec cytatu ---

Tu masz dodatkowe informacje co jest nowego w Paradosie wersja 1.2 I 1.2+
http://www.cpcwiki.eu/forum/applications/new-version-of-parados-finally-released/

pear:

--- Cytat: mariansss w 2016.09.20, 23:14:23 ---Zapewne mało kto ma ParaDOS zamontowany w fizycznym CPC.

--- Koniec cytatu ---
Ja mam w jednym CPC 6128 wstawiony większy EPROM z przełącznikiem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej