Komputery z Z80 > AMSTRAD

Rozszerzenie pamięci do CPC 464 - pytania laika

(1/9) > >>

stRing (michomis):
Czy ktoś może podać jakie jest najtańsze, możliwie DOSTĘPNE i w miarę proste do zamontowania rozszerzenie pamięci do CPC 464?
Widziałem rozwiązanie zaxona tu na forum (dla mnie za trudne), wiem że istniały dk’tronics 64K RAM i są jakieś tam rozszerzenia 4MB. Potrzebuję z 464 zrobić 6128 (128kB) i szukam najbardziej optymalnego rozwiązania.

Czy takie rozszerzenia się w ogóle gdzieś sprzedaje? Szukałem na eBay ale tam pustki.

A może ktoś podjąłby się wykonania takiego rozszerzenia?

ikci:
Nie dasz rady z 464 zrobić 6128 tylko przez rozszerzenie pamięci. Tam trzeba jeszcze zmienić ROM itd itp.
Nie wiem czy się to opłaca. Chyba lepiej sprzedać 464, dołożyć kaskę i kupić 6128.

stRing (michomis):
To może inaczej, chciałbym żeby 464 czytał programy napisane pod 128kB. Jak to najlepiej i najtaniej zrobić? W tym 464 będę miał docelowo DDI-2. 6128 już mam ale musi być masochizm pełną gębą :)

ikci:
Skoro ma być masochizm pełną gębą to o jakich dyskietkach Waćpan prawisz?
Prosze bardzo - Kasety i jedziemy!  ;)

A na poważnie - było o tym już kilka razy. 464 i 6128 nie są w pełni kompatybilne nawet na poziomie BASIC'a
ale tutaj to Zbyniu jest ekspertem. Niech się wypowie.

zaxon:
Tutaj Toto sprzedaje swoje zabawki do CPC, http://www.centpourcent.net/store/c1/Produits_disponibles.html
Mam wszystkie ;) Miedzy innymi rozszerzenie ramu i karte z romami.
 Najpierw trzeba sobie kupic mx4 board ,zeby miec je jak podlaczyc. Toto zmienil zlacze, co gorsza odwrocil piny w swoich kartach. Ja do DDI musialem zrobic adapter. Niestety wiecej sie nie wypowiem bo poki co karty leza i czekaja az zlape troche czasu na zajecie sie CPC. Ale duzo o nich jest na CPC Wiki.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej