Komputery z Z80 > AMSTRAD

Problem z Amstradem 464 PLUS

(1/5) > >>

gotham:
Witam,

Zakupiłem uszkodzonego amstrada 464 plus. Objawy następujące po włączeniu na monitorze ukazuje się  zbiór pikseli przypominających litery. Za każdym razem w innym kolorze i pozycji.
Myślałem , że to wina cpu , podmieniłem i niestety cpu jest sprawne. Moje podejrzenia skierowałem na pamięć ram i układ graficzny. Prosiłbym fachowców o poradę.

pear:
Zdjęcie jakieś podrzucisz ? Z opisu to może być CRTC. Jeśli padł, to ciężko będzie zdobyć nowy. Bez obmacania to można tylko zgadywać.

ZbyniuR:
Też mi się tak wydaje. Kłopot w tym że ASIC graficzny do Plusa to jedyny scalak którego nie ma gdzie kupić, no chyba że wyciągnie się go z konsoli GX4000. Pogadaj ze Zaxonem bo jakiś czas temu kupił parę takich konsol hurtowo. Albo spróbuj zwrócić towar, dziwne że sprzedawca go wystawił a nie powiedział w jakim jest stanie.

Możesz też potraktować go jako obudowę w którą wsadzisz inne bebechy, albo sprzedać na części, co pewnie dłużej potrwa, ale jest szansa że zwróci się większa część nakładów. Może są gdzieś tacy co czekają na jakąś część od lat. Jeśli masz kolorowy monitor to do Amigi jak znalazł.

pear:
Na razie bym nie demonizował. Może to być też problem z pamięcią.
Jeśli jednak CRTC, to tylko "przeszczep" z GX-4000.

gotham:
Co do zdjęć to nie zrobiłem. Przy następnym podłączeniu na pewno zrobię.
Jak można sprawdzić że to pamięć jest uszkodzona ( pomijając wylutowanie i wlutowanie pewnego modułu ) .   Przyznam że zapomniałem sprawdzić czy układy nagrzewają się.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej