Komputery z Z80 > AMSTRAD

Naklejki z mini CPC

(1/4) > >>

ZbyniuR:
Z kim tu trzeba pogadać by zrobić takie naklejki jak na obrazku?
I jakie byłyby koszty?

Jeśli ktoś chciałby podobne inne, (np Spectrumki) mogę wypikselować. :)

elroy:
Cześć!
Zapytam jutro w pracy w dziale produkcji. Koszta nie są jakieś duże generalnie.
Jaki rozmiar pliku źródłowego w [px] i jaki w [cm] docelowy. (oczywiście tak na oko)

Graficzka świetna :)

ZbyniuR:
Rozdziałka całego obrazka jest jak widać 250x150. tzn komputerki mają podwojone pikselki by je było widać, a jednocześnie by zachować ich kanciastość. Na moim ekranie mają ok 7 na 4 cm i mogły by takie być, zależy jakie rozmiary ma arkusz, tak by w miarę możliwości niewiele wolnego zostało. Byleby proporcje zachować.
Czy lepiej większe np na kubek? Ale czy klej by wytrzymał ciepłe napoje?

Widzę że zainteresowanie niewielkie, a można by podobnie speccy.pl zareklamować. Tylko nie mam pomysłu na dodatkowy napis. Na razie mam ZX48, ZX+2, 800XL i C64c. W zasadzie to ST i A1200 też mam, ale wyszły mi troszkę za duże i nie dość słodkie, chyba muszę im po kilka klawiszy odjąć. Jak myślicie?

elroy:
Jeżeli plik źródłowy ma taką rozdzielczość jak podałeś (bo podejrzewam, że robiłeś na CPC :) to niestety do druku się nie nadaje. Wyjdzie słabo..
Do nadruków na kubkach stosuje się specjalne techniki, ale też wymagane są pliki o wysokich rozdzielczościach (preferowane raczej wektorowe).
Żeby to miało sens, Twoje prace powinien wziąć teraz na warsztat grafik który to przerysuje 1:1  i wtedy to może iść na produkcję i będą ładne.
Może na forum znajdzie się ktoś, kto poświęci trochę czasu i ma umiejętności? :)

ps: przy okazji :) Dzięki za wszystkie wpisy o CPC na forum! Niektóre wątki czytałem chyba po 3 razy :)

trojacek:
Skoro to jest bitmapa, to można to przecież przeskalować 1:n bez utraty "kanciastości".
Poza tym wieki temu używało się czegoś takiego jak CorelTRACE!, nie wierzę, że obecnie nie ma żadnych programów do konwersji bitmap na wektory.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej