Autor Wątek: Player dla General Sound pod ESXDOS, jest coś takiego ?  (Przeczytany 4391 razy)

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Czy zna ktoś jakiś program do odtwarzania muzyki dla karty General Sound 512 potrafiący odczytywać pliki MOD bezpośrednio z karty w DivMMC pod ESXDOS'em ?

Albo jeśli nie ma czegoś takiego, to czy jest może jakieś narzędzie (najlepiej po Windows) które potrafi takie pliki MOD o pojemności większej niż 64kB wstawić w obraz TRD z wgranym wcześniej typowym playerem ?

Nie bardzo wiem jak się do tego zabrać, bo GS mam dopiero od niedawna a znudziły mi się już te gotowce w formacie TRD... ;)
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Player dla General Sound pod ESXDOS, jest coś takiego ?
« Odpowiedź #1 dnia: 2022.05.19, 22:55:28 »
Znalazłem plugin MOD-playera dla GS do esxdos.

https://github.com/nihirash/browse-mod-gs-plugin

Coś tam działa ale tylko w trybie PENTAGON'a na Sizifie, wgrywa pliki MOD z karty SD, gra muzyczka jednak na ekranie kolorowe klocki i nie wraca do browsera, ktoś wie dlaczego ?
Może coś źle robię ?
« Ostatnia zmiana: 2022.05.19, 23:03:54 wysłana przez damik »
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Player dla General Sound pod ESXDOS, jest coś takiego ?
« Odpowiedź #2 dnia: 2022.05.22, 01:16:01 »
Jest też komenda z kropką i to działa lepiej, tylko trzeba znać nazwy swoich plików muzycznych.  ;)
Plik z załącznika trzeba rozpakować i wgrać do folderu /bin
Po wpisaniu komendy .gsc pokazuje się nam prosta instrukcja:

.gsc <nazwa pliku .mod>
.gsc pause
.gsc continue
.gsc rewind
.gsc init

Po uruchomieniu muzyczki można działać dalej na kompie odpalając inny program a dźwięk z GS gra sobie dalej.  :)
« Ostatnia zmiana: 2022.05.22, 01:57:15 wysłana przez damik »
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.