ZX Spectrum > EMULATORY

Jaki emulator ma tryby timexowe + ESXDOS?

<< < (10/11) > >>

smok.wawelski:
Trojacku, męczyłeś się z tą procedurą wysłaną przez Tygrysa? Może warto zamieścić tu w wątku do pobrania taki obraz, który już nie wymaga akrobatyki sportowej tylko zwykłego podłączenia do Fuse'a?

trojacek:
Proszę bardzo. Na szczęście dobrze się spakowało, bo plik HDF ma 64 MB.

W zipie, oprócz pliku HDF, są dwa snapshoty - dla divIDE i dla divMMC. Najlepiej umieścić je jako opcje przy uruchamianiu FUSE:

divMMC:

--- Kod: ---start fuse flashmmc.szx --divmmc-file divmmc.hdf
--- Koniec kodu ---

divIDE:

--- Kod: ---start fuse flashide.szx --divide-masterfile divmmc.hdf
--- Koniec kodu ---

smok.wawelski:
Bardzo dziękuję :) Dzisiaj postaram się przetestować.

trojacek:
W razie czego, melduj problemy. FUSE jest jakiś dziwny ogólnie. Jak się np. włączy automatyczne zapisywanie konfiguracji, to parametry z linii poleceń traktuje bardzo wybiórczo.

Jeszcze słówko, dlaczego przy odpalaniu potrzebny jest snapshot (plik szx). Zawiera on m.in. ROM interfejsu, którego nie da się "podać" w inny sposób.

Podsyłam jeszcze zmodyfikowany manual do FUSE. Oryginalny ma wszystkie minusy zdefiniowane jako jakiś kod UTF, co utrudnia wyszukiwanie.

smok.wawelski:
Dobrze, że jestem strasznie leniwy i zamiast bawić się Fusem, napisałem do Juana Carlosa Gonzalesa ;) z zapytaniem, czy chciałby lub myśli o wprowadzeniu emulacji Timexa 2048 i jego trybów graficznych do RVM. Odpisał po paru dniach, że owszem, ma zamiar to zrobić ale przecież... ZX UNO ma te tryby a jest zaimplementowane w RVM. No więc przetestowałem i to działa. Mamy ESXDOSa i tryby Timexowe. Wszystko co potrzebowałem do szczęścia. Dodatkowo super łatwa obsługa kart SD.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej